Paar duizend betogers bij mars tegen Gaza-oorlog in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een paar duizend demonstranten hebben in Amsterdam steun betuigd aan de bevolking van Gaza in een manifestatie tegen de oorlog tussen Israël en Hamas. Volgens de politie verliep de mars, die op de Dam begon en naar het Museumplein leidde, in goede sfeer. Er waren ongeveer 4000 deelnemers.
Een ANP-fotograaf ter plaatse zag eerder protestborden met teksten zoals 'Care for Gaza' (geef om Gaza), 'Free Palestine' (Vrij Palestina) en 'Stop bombing hospitals' (stop met het bombarderen van ziekenhuizen).
Meerdere organisaties namen deel aan de stoet: de Palestijnse Gemeenschap Nederland, de Federatie Islamitische Organisaties, de Rotterdam Palestina Coalitie en Muslim Rights Watch. De organisaties voerden onder andere actie voor een staakt-het-vuren in Gaza en humanitaire hulp. Ook vroegen zij aandacht voor de "vele gedode journalisten in Gaza en het lot van hun overgebleven collega's", meldden zij in een persbericht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
5 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
1 dag geleden