Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Özyakup snelst scorende debutant Feyenoord

Özyakup snelst scorende debutant Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Oguzhan Özyakup heeft slechts iets meer dan anderhalve minuut nodig gehad om in zijn eerste wedstrijd voor Feyenoord te scoren. De huurling van de Turkse club Besiktas opende in de thuiswedstrijd tegen FC Emmen al na 93 seconden de score. Özyakup volgt Rini Plasmans op als snelst scorende debutant bij Feyenoord, zo zocht databureau Gracenote uit.

Plasmans had op 16 november 1975 tegen Excelsior amper 4 minuten nodig om tot scoren te komen. De 27-jarige Özyakup, geboren in Zaandam maar international van Turkije, deed het tegen Emmen een stuk sneller. Hij veroverde zelf de bal op het middenveld, waarna Feyenoord er via Luis Sinisterra, Nicolai Jørgensen en Jens Toornstra snel uit kwam. Toornstra legde de bal in het strafschopgebied breed op de meegelopen Özyakup, die de 1-0 binnen schoot.

Dmitri Boelikin was op 22 augustus 2010 bij ADO Den Haag de laatste speler die in zijn eerste 2 minuten in de eredivisie gelijk scoorde.

Meer uit Voetbal

Aston Villa opent Champions League met zege bij Club Brugge

BRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.

33 minuten geleden
NEC voorkomt in blessuretijd nederlaag tegen Excelsior

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.

34 minuten geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is niet vaak kwetsbaar

BARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."

51 minuten geleden
Feyenoord begint met Hadj Moussa tegen FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa begint woensdag met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We willen met een zo sterk mogelijk team spelen", zei trainer Giovanni van Bronckhorst op een persconferentie in Camp Nou. "Voor hem is dit geen mooiere wedstrijd om zijn voeten te laten spreken."

1 uur geleden
Hulp voor Spaanse voetbalsters bij plannen zwangerschap

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft een akkoord gesloten ter ondersteuning van vruchtbaarheidsbehandelingen voor vrouwelijke spelers en scheidsrechters. De bond presenteerde de maatregel dinsdag als een nieuwe manier om vrouwen in het topvoetbal meer vrijheid te geven om te beslissen of en wanneer ze moeder willen worden.

1 uur geleden
Aanvaller Hadj Moussa met Feyenoord in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van Feyenoord voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Barcelona in de Champions League. De 24-jarige rechtsbuiten had zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer naar Al-Ittihad, dat bijna 40 miljoen euro voor hem overhad. Feyenoord en de club uit Saudi-Arabië bereikten echter geen overeenstemming over de betalingsvoorwaarden.

1 uur geleden
Amrabat stopt als international Marokko onder huidige bondscoach

AMSTERDAM (ANP) - Sofyan Amrabat wil niet meer voor het Marokkaanse voetbalelftal uitkomen zolang Mohamed Ouahbi bondscoach is. Dat schrijft de middenvelder van Ajax op Instagram.

3 uur geleden