Oxfam: slechts een op de acht ontvangt noodhulp na natuurramp
DEN HAAG (ANP) - De meeste mensen die humanitaire hulp nodig hebben na extreem weer krijgen die niet. Hulporganisatie Oxfam Novib schrijft in een rapport dat sinds het jaar 2000 slechts een op de acht mensen de benodigde hulp heeft ontvangen. Het aantal mensen dat hulp nodig heeft na natuurrampen, is in diezelfde periode ook flink toegenomen. De Verenigde Naties doen nu acht keer vaker oproepen voor humanitaire hulp dan aan het begin van de eeuw.
Sinds 2000 zouden er 3,9 miljard mensen zijn getroffen door natuurrampen zoals orkanen, overstromingen en extreme droogte. Slechts 474 miljoen mensen hebben daadwerkelijk noodhulp ontvangen. De afgelopen drie jaar is door de VN voor 15,5 miljard dollar aan noodsteun aangevraagd na extreem weer. Volgens Oxfam Novib leggen die rampen een steeds grotere financiële druk op internationale hulpacties.
Oxfam denkt dat door klimaatverandering alleen maar meer natuurrampen zich zullen voltrekken en dat internationale hulpacties dus ook steeds meer geld kosten. De hulporganisatie vindt dat rijke landen de klimaatschade zouden moeten financieren, omdat die ook voornamelijk verantwoordelijk zijn voor de uitstoot van broeikasgassen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
22 seconden geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
11 uur geleden