Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam: slechts een op de acht ontvangt noodhulp na natuurramp

Oxfam: slechts een op de acht ontvangt noodhulp na natuurramp

DEN HAAG (ANP) - De meeste mensen die humanitaire hulp nodig hebben na extreem weer krijgen die niet. Hulporganisatie Oxfam Novib schrijft in een rapport dat sinds het jaar 2000 slechts een op de acht mensen de benodigde hulp heeft ontvangen. Het aantal mensen dat hulp nodig heeft na natuurrampen, is in diezelfde periode ook flink toegenomen. De Verenigde Naties doen nu acht keer vaker oproepen voor humanitaire hulp dan aan het begin van de eeuw.

Sinds 2000 zouden er 3,9 miljard mensen zijn getroffen door natuurrampen zoals orkanen, overstromingen en extreme droogte. Slechts 474 miljoen mensen hebben daadwerkelijk noodhulp ontvangen. De afgelopen drie jaar is door de VN voor 15,5 miljard dollar aan noodsteun aangevraagd na extreem weer. Volgens Oxfam Novib leggen die rampen een steeds grotere financiële druk op internationale hulpacties.

Oxfam denkt dat door klimaatverandering alleen maar meer natuurrampen zich zullen voltrekken en dat internationale hulpacties dus ook steeds meer geld kosten. De hulporganisatie vindt dat rijke landen de klimaatschade zouden moeten financieren, omdat die ook voornamelijk verantwoordelijk zijn voor de uitstoot van broeikasgassen.

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

32 minuten geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

36 minuten geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

5 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

5 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

8 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

8 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

11 uur geleden