Oxfam: slechts een op de acht ontvangt noodhulp na natuurramp
DEN HAAG (ANP) - De meeste mensen die humanitaire hulp nodig hebben na extreem weer krijgen die niet. Hulporganisatie Oxfam Novib schrijft in een rapport dat sinds het jaar 2000 slechts een op de acht mensen de benodigde hulp heeft ontvangen. Het aantal mensen dat hulp nodig heeft na natuurrampen, is in diezelfde periode ook flink toegenomen. De Verenigde Naties doen nu acht keer vaker oproepen voor humanitaire hulp dan aan het begin van de eeuw.
Sinds 2000 zouden er 3,9 miljard mensen zijn getroffen door natuurrampen zoals orkanen, overstromingen en extreme droogte. Slechts 474 miljoen mensen hebben daadwerkelijk noodhulp ontvangen. De afgelopen drie jaar is door de VN voor 15,5 miljard dollar aan noodsteun aangevraagd na extreem weer. Volgens Oxfam Novib leggen die rampen een steeds grotere financiële druk op internationale hulpacties.
Oxfam denkt dat door klimaatverandering alleen maar meer natuurrampen zich zullen voltrekken en dat internationale hulpacties dus ook steeds meer geld kosten. De hulporganisatie vindt dat rijke landen de klimaatschade zouden moeten financieren, omdat die ook voornamelijk verantwoordelijk zijn voor de uitstoot van broeikasgassen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."
2 uur geledenSOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
4 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
9 uur geleden