Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam: oorlog in Oekraïne wakkert honger in Syrië aan

Oxfam: oorlog in Oekraïne wakkert honger in Syrië aan

DAMASCUS (ANP) - Zes op de tien Syriërs weten volgens hulporganisatie Oxfam niet of en hoe ze hun volgende maaltijd zullen krijgen. De situatie zou bovendien verder kunnen verslechteren omdat Syrië sterk afhankelijk is van graanimporten uit Rusland, die door de oorlog met Oekraïne onder druk staan.

90 procent van de Syriërs kan zich alleen brood, rijst en af en toe groenten veroorloven, zegt de hulporganisatie op basis van gesprekken met 300 inwoners van het door burgeroorlog getroffen land.

Moutaz Adham, directeur voor Oxfam in Syrië, zegt: "Mensen staan aan de afgrond door de economie die is ingestort. Rond Damascus staan mensen uren in de rij om gesubsidieerd brood te halen bij bakkerijen van de staat. Jonge kinderen zijn in afval op zoek naar voedselresten. En veel families gaan schulden aan om zich voedsel te kunnen veroorloven, halen kinderen van school zodat ze kunnen werken en jonge dochters worden vroeg uitgehuwelijkt, zodat er minder leden van het gezin gevoed hoeven te worden." Volgens Adham leeft 90 procent van de Syriërs onder de armoedegrens, ligt de werkloosheid op 60 procent en is het minimumloon in de publieke sector ongeveer 24 euro per maand.

De Syrische overheid zou volgens Adham al zijn begonnen met het rantsoeneren van graan, suiker, olie en rijst. Op maandag waarschuwde VN-topman Antonio Guterres voor een wereldwijde hongercrisis omdat veel arme landen graan uit Rusland importeren.

Meer uit Buitenland

Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

1 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

2 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
WHO-topman prijst bij bezoek Oegandese ebola-inspanningen

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft bij een bezoek aan Oeganda de inspanningen van het land geprezen om de verspreiding van een ebola-uitbraak te beperken. Het epicentrum van de uitbraak ligt in buurland de Democratische Republiek Congo. In Oeganda zijn tot nu toe negentien bevestigde gevallen gemeld, en twee doden.

3 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

3 uur geleden