Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam: nieuw migrantenkamp op Lesbos erger dan Moria

Oxfam: nieuw migrantenkamp op Lesbos erger dan Moria

MYTILINI/BRUSSEL (ANP) - Hulporganisatie Oxfam waarschuwt voor de omstandigheden in het nieuwe tentenkamp voor vluchtelingen op het Griekse eiland Lesbos. Die zouden slechter zijn dan die in het voormalige overbevolkte kamp Moria, dat begin september afbrandde. Volgens Oxfam zijn de bijna 8000 inwoners van het kamp, voornamelijk gezinnen met kinderen, gehuisvest in tenten die niet zijn toegerust op het naderende winterweer.

De organisatie heeft samen met de Griekse raad voor vluchtelingen de omstandigheden in het nieuwe provisorische kamp onderzocht. Die zijn volgens Oxfam slechter dan de omstandigheden in kamp Moria ooit zijn geweest.

Sommige tenten zijn slechts 20 meter verwijderd van de zee en zijn niet beschermd tegen sterke wind en regen, luidde een van de conclusies. De kampbewoners krijgen slechts een of twee keer op een dag te eten. De voeding zou ontoereikend zijn en bovendien van slechte kwaliteit.

Daarnaast is er nauwelijks sanitair met stromend water. Veel van de migranten in het kamp moeten zich daarom wassen in zee. De voorzorgsmaatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus zijn net als de toegang tot gezondheidszorg gebrekkig. Ook is er geen riolering op het voormalige militaire oefenterrein.

De hulporganisaties roepen de lidstaten van de Europese Unie op om vluchtelingen van de Griekse eilanden op te nemen. Ook vinden zij dat de EU Griekenland en de hulporganisaties moet ondersteunen om het kamp naar behoren in te richten.

Griekenland zelf zou op zijn beurt zo snel mogelijk mensen naar het vasteland moeten halen en de migranten geschikte onderkomens bieden, aldus de hulporganisaties. Bij de eerste regenbuien van deze maand zijn al tal van tenten onder water komen te staan.

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

1 uur geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

1 uur geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

5 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

6 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

8 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

8 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

11 uur geleden