Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam hekelt 'beschamend' internationaal akkoord over belastingen

Oxfam hekelt 'beschamend' internationaal akkoord over belastingen

LONDEN (ANP) - De internationale hulporganisatie Oxfam heeft geen goed woord over voor het internationale belastingakkoord dat door enkele landen als "historisch" wordt omschreven. Het afgesproken minimumtarief voor winstbelastingen van 15 procent kan door sommige rijke landen worden aangegrepen om de belastingen te verlagen, waarschuwt de organisatie. Daarnaast hekelt Oxfam een "complex web aan uitzonderingen" waardoor technologieconcerns als Amazon grotendeels buiten schot van de belastingdiensten zouden blijven.

"De deal van vandaag is een beschamende en gevaarlijke capitulatie voor lage belastingen in landen als Ierland. Het is een schijnvertoning die de door de pandemie verwoeste ontwikkelingslanden berooft van broodnodige inkomsten voor ziekenhuizen, leraren en betere banen", verklaarde Susana Ruiz, die bij Oxfam onderzoek naar eerlijkere belastingen leidt.

Onder leiding van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) spraken 136 landen het minimumtarief voor vennootschapsbelastingen af . Daarnaast kwamen ze overeen dat grote, internationaal opererende bedrijven niet alleen belasting betalen in de landen waar ze gevestigd zijn, maar ook daar waar ze hun winsten behalen.

Oxfam noemt onder andere een overgangsperiode van tien jaar voor de invoering van het minimale belastingtarief een zwakke plek. Bovendien is 15 procent belasting op de winsten van multinationals veel te weinig volgens de hulporganisatie, die er op wijst dat een VN-panel onlangs vennootschapsbelastingen van 20 tot 30 procent adviseerde voor duurzame ontwikkeling.

Daarnaast zullen door het akkoord alleen de allerwinstgevendste bedrijven ook belasting moeten betalen buiten hun vestigingslanden, klaagt Oxfam. Dit onderdeel van de internationale belastinghervorming zal bovendien niet gelden voor de meeste financieel dienstverleners en zogeheten winningsindustrieën, waaronder de mijnbouw en olie- en gasindustrie.

Meer uit Financieel

Familie Trump lanceert mobiele telefoondienst in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen om een eigen mobiele telefoondienst te lanceren. De dienst, genaamd Trump Mobile, werd maandag door zonen Eric en Donald Trump jr. onthuld in de Trump Tower in New York.

16 minuten geleden
Odido: storing met internet, tv en bellen verholpen

DEN HAAG (ANP) - Volgens Odido zijn de problemen met internet, tv kijken en bellen via een vaste telefoon verholpen. Hierover kwamen eerder op maandag tienduizenden meldingen binnen op storingssite Allestoringen.nl. De problemen speelden op verschillende plekken in Nederland.

53 minuten geleden
Topman Renault maakt de overstap naar Gucci-moederbedrijf Kering

PARIJS (ANP) - Topman Luca de Meo vertrekt bij het Franse autoconcern Renault en komt aan de leiding te staan van luxebedrijf Kering. Dat maakt het eveneens Franse bedrijf maandag bekend, nadat verschillende media hierover al berichtten. Kering is het moederbedrijf van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga.

1 uur geleden
Brancheclub Nederlandse reders uit zorgen om conflict Israël-Iran

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen om de ontwikkelingen in het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran. Directeur Annet Koster adviseert Nederlandse reders de veiligheidsadviezen van de Nederlandse overheid nauw te volgen.

1 uur geleden
Europese beurzen veren op na verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag overwegend hoger de handelsdag uitgegaan, na aanzienlijke verliezen op vrijdag. Beleggers vreesden eerder voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten na de aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. Maar maandag krabbelden de beurzen weer wat op en lijken beleggers de zorgen over de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran even aan de kant te schuiven.

2 uur geleden
ERK: nadruk bij EU-leningen moet op concrete resultaten liggen

LUXEMBURG (ANP) - Als de Europese Commissie nieuwe leningen voor EU-lidstaten aangaat, moet er een duidelijk verband zijn tussen financiering en resultaten. Ook moeten de risico's bij nieuwe leningen worden beperkt en moet meteen een terugbetalingsplan worden opgesteld. Dit adviseert de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag uitgebrachte analyse voor de nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Commissie.

3 uur geleden
Rechtbank: ACM gaf Apple terecht voorgenomen miljoenendwangsom

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft Apple in 2021 terecht een voorgenomen dwangsom van in totaal 50 miljoen euro opgelegd. Dit heeft de rechtbank in Rotterdam maandag geoordeeld, nadat het Amerikaanse techbedrijf in beroep was gegaan tegen de last onder dwangsom van de Nederlandse toezichthouder.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!