Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam: Europees geld ontwikkelingshulp gaat naar stoppen migratie

Oxfam: Europees geld ontwikkelingshulp gaat naar stoppen migratie

DEN HAAG (ANP) - Geld van de Europese Unie voor ontwikkelingshulp in Noord- en West-Afrika gaat in grote mate naar het tegengaan van migratie, meldt ontwikkelingsorganisatie Oxfam Novib in een nieuw rapport. In zowel Tunesië, Libië als Niger gaat een groot deel van het budget op aan de grensbeveiliging of de kustwacht.

In Tunesië gaat volgens de onderzoekers zeker een derde van het Europese geld dat bedoeld is voor economische projecten naar de kustwacht. In Libië zou zelfs bijna het gehele budget opgaan aan instanties die migranten tegenhouden. Daar koopt de kustwacht schepen van en leidt het douanepersoneel mee op. Zo duiken er regelmatig verhalen op over migranten die worden opgepakt en gedumpt in de woestijn. Zowel Libië als Tunesië wordt beschuldigd van het schenden van de mensenrechten van migranten. De EU sloot in juli een deal met Tunesië om de migratie tegen te gaan in ruil voor financiële steun.

"De Europese hulp wordt gebruikt om grensbewaking verder te versterken, terwijl het juist is bedoeld om de armoede tegen te gaan", stelt Julia Verheul, een van de onderzoekers van het rapport. Volgens Oxfam leven in Niger bijvoorbeeld inmiddels vier op de tien mensen in extreme armoede. Ook in Tunesië neemt de armoede toe.

Oxfam wil dat er meer transparantie komt over waar het ontwikkelingsgeld naartoe gaat, zodat bijvoorbeeld het Europees Parlement erop kan toezien dat het geld gebruikt wordt voor investeringen in onder meer gezondheidszorg, onderwijs en werkgelegenheid. Daarnaast zou de EU moeten stoppen met het sluiten van dubieuze migratiedeals en een beter asielsysteem moeten ontwikkelen.

Meer uit Buitenland

Franse oud-minister Lang moet uitleg geven over Epstein-banden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.

12 minuten geleden
Iran en VS beginnen aan overleg over Iraans atoomprogramma

MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.

1 uur geleden
Denemarken voldoet nu al aan NAVO-bestedingsafspraak

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.

1 uur geleden
Russische topmilitair neergeschoten in Moskou, ligt in ziekenhuis

MOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.

1 uur geleden
Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

6 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

8 uur geleden