Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oxfam: EU moet vaart maken met het opnemen van vluchtelingen

Oxfam: EU moet vaart maken met het opnemen van vluchtelingen

ATHENE (ANP) - Hulporganisatie Oxfam en de Griekse raad voor vluchtelingen hebben de Europese Unie (EU) opgeroepen om vaart te maken met het opnemen van vluchtelingen door de verschillende landen, staat in een maandag uitgebracht rapport.

In september vorig jaar heeft de Europese Commissie verschillende voorstellen gedaan over de verdeling van migranten, maar sindsdien is er volgens de hulporganisaties amper iets veranderd. Tussen september en het einde van 2020 zijn ongeveer 2050 mensen verdeeld over tien EU-lidstaten, terwijl een aantal van 5100 was aangekondigd.

Ook zijn er nog steeds geen officiële afspraken gemaakt tussen de landen over de verdeling van mensen die recht op asiel hebben binnen de EU, stelt het rapport. Griekenland draait volgens het rapport hierdoor op voor de komst van de vluchtelingen.

Het rapport roept de EU tevens op om te zorgen voor fatsoenlijke leefomstandigheden in tentenkampen voor vluchtelingen. Het nieuwe kamp op het Griekse eiland Lesbos, dat werd gebouwd nadat het overbevolkte kamp Moria begin september afbrandde, zou nog steeds niet voldoen aan de minimumeisen.

In de eerste negen maanden van 2020 werden ongeveer 27.000 asielverzoeken goedgekeurd. Veel vluchtelingen zijn echter in Griekenland gestrand, terwijl het land volgens het rapport de financiële middelen en strategie mist om hen bij te staan bij hun integratie.

EU-lidstaten zijn het al jaren oneens over het asielbeleid. Zuidelijke landen waar grote aantallen vluchtelingen arriveren, eisen dat ook andere landen migranten opnemen. Ondanks een belofte van demissionair staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Migratie) in september om honderd vluchtelingen uit Moria, onder wie vijftig alleenstaande minderjarigen, naar Nederland te halen, meldde voogdijinstelling Nidos vorige maand aan NRC dat er nog geen enkel kind in Nederland was gearriveerd. Van de 50 vluchtelingen die in gezinsverband naar Nederland gehaald zouden worden, waren er eind vorig jaar al wel 49 aangekomen.

Broekers-Knol liet daarop aan de Tweede Kamer weten dat Nederland, anders dan eerder was afgesproken, slechts twee minderjarige, alleenstaande vluchtelingen uit Griekenland naar Nederland haalt. Wel komen er meer kwetsbare gezinnen met kinderen deze kant op dan eerder was afgesproken. In totaal gaat het om 57 kinderen en 43 volwassenen.

Meer uit Buitenland

Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

32 minuten geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

48 minuten geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

1 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

1 uur geleden
VN-rapporteur waarschuwt voor groeiende mensenrechtencrisis Iran

GENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.

2 uur geleden
Nog geen oplossing voor veto Hongarije tegen EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iraanse steden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.

2 uur geleden