Owusu-Oduro en Maikuma onzeker bij AZ voor kwartfinale beker
ALKMAAR (ANP) - Keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro en rechtsback Seiya Maikuma zijn twijfelgevallen bij AZ voor de kwartfinale van de KNVB-beker, donderdag thuis tegen Quick Boys. De eerste doelman miste het uitduel met Willem II (0-2) van afgelopen weekend. "We bekijken op de laatste training of alles goed gaat", zegt trainer Maarten Martens op de clubsite over zijn eerste keeper. Jeroen Zoet verdedigde tegen Willem II het doel.
De Japanner Maikuma hield klachten over aan het duel bij Willem II en is "een groot twijfelgeval" volgens Martens. "Hij is bezig aan een hele sterke periode, dus dat moeten we nog zien hoe we dat opvangen." De Belg noemt Denso Kasius als logische vervanger.
Mexx Meerdink ontbreekt nog. Mede daardoor haalt Martens de jongeling Sem van Duijn bij de selectie. "Dat is best bijzonder, want hij komt van Quick Boys. Hij is de volgende die het bij Jong AZ nu steeds beter begint te doen, dus dat is mooi voor hem." Van Duijn maakte vorig jaar in de kwartfinales van het bekertoernooi namens de amateurclub nog de 3-3 tegen AZ. De Alkmaarders wonnen pas na strafschoppen.
Martens is op zijn hoede voor Quick Boys. "Ik denk dat ze een enorme boost vorig jaar hebben gekregen door toen al zo ver te komen en het AZ ongelooflijk lastig te maken. Dat nemen ze mee in deze campagne. Ze hebben al menig tegenstander uit de Eredivisie uitgeschakeld. Het leeft enorm daar."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
23 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geleden