Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Owusu-Oduro en Maikuma onzeker bij AZ voor kwartfinale beker

Owusu-Oduro en Maikuma onzeker bij AZ voor kwartfinale beker

ALKMAAR (ANP) - Keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro en rechtsback Seiya Maikuma zijn twijfelgevallen bij AZ voor de kwartfinale van de KNVB-beker, donderdag thuis tegen Quick Boys. De eerste doelman miste het uitduel met Willem II (0-2) van afgelopen weekend. "We bekijken op de laatste training of alles goed gaat", zegt trainer Maarten Martens op de clubsite over zijn eerste keeper. Jeroen Zoet verdedigde tegen Willem II het doel.

De Japanner Maikuma hield klachten over aan het duel bij Willem II en is "een groot twijfelgeval" volgens Martens. "Hij is bezig aan een hele sterke periode, dus dat moeten we nog zien hoe we dat opvangen." De Belg noemt Denso Kasius als logische vervanger.

Mexx Meerdink ontbreekt nog. Mede daardoor haalt Martens de jongeling Sem van Duijn bij de selectie. "Dat is best bijzonder, want hij komt van Quick Boys. Hij is de volgende die het bij Jong AZ nu steeds beter begint te doen, dus dat is mooi voor hem." Van Duijn maakte vorig jaar in de kwartfinales van het bekertoernooi namens de amateurclub nog de 3-3 tegen AZ. De Alkmaarders wonnen pas na strafschoppen.

Martens is op zijn hoede voor Quick Boys. "Ik denk dat ze een enorme boost vorig jaar hebben gekregen door toen al zo ver te komen en het AZ ongelooflijk lastig te maken. Dat nemen ze mee in deze campagne. Ze hebben al menig tegenstander uit de Eredivisie uitgeschakeld. Het leeft enorm daar."

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

12 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

15 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.

16 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

17 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

20 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden