Owusu-Oduro en Maikuma onzeker bij AZ voor kwartfinale beker
ALKMAAR (ANP) - Keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro en rechtsback Seiya Maikuma zijn twijfelgevallen bij AZ voor de kwartfinale van de KNVB-beker, donderdag thuis tegen Quick Boys. De eerste doelman miste het uitduel met Willem II (0-2) van afgelopen weekend. "We bekijken op de laatste training of alles goed gaat", zegt trainer Maarten Martens op de clubsite over zijn eerste keeper. Jeroen Zoet verdedigde tegen Willem II het doel.
De Japanner Maikuma hield klachten over aan het duel bij Willem II en is "een groot twijfelgeval" volgens Martens. "Hij is bezig aan een hele sterke periode, dus dat moeten we nog zien hoe we dat opvangen." De Belg noemt Denso Kasius als logische vervanger.
Mexx Meerdink ontbreekt nog. Mede daardoor haalt Martens de jongeling Sem van Duijn bij de selectie. "Dat is best bijzonder, want hij komt van Quick Boys. Hij is de volgende die het bij Jong AZ nu steeds beter begint te doen, dus dat is mooi voor hem." Van Duijn maakte vorig jaar in de kwartfinales van het bekertoernooi namens de amateurclub nog de 3-3 tegen AZ. De Alkmaarders wonnen pas na strafschoppen.
Martens is op zijn hoede voor Quick Boys. "Ik denk dat ze een enorme boost vorig jaar hebben gekregen door toen al zo ver te komen en het AZ ongelooflijk lastig te maken. Dat nemen ze mee in deze campagne. Ze hebben al menig tegenstander uit de Eredivisie uitgeschakeld. Het leeft enorm daar."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
8 uur geleden