Owusu-Oduro en Maikuma onzeker bij AZ voor kwartfinale beker
ALKMAAR (ANP) - Keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro en rechtsback Seiya Maikuma zijn twijfelgevallen bij AZ voor de kwartfinale van de KNVB-beker, donderdag thuis tegen Quick Boys. De eerste doelman miste het uitduel met Willem II (0-2) van afgelopen weekend. "We bekijken op de laatste training of alles goed gaat", zegt trainer Maarten Martens op de clubsite over zijn eerste keeper. Jeroen Zoet verdedigde tegen Willem II het doel.
De Japanner Maikuma hield klachten over aan het duel bij Willem II en is "een groot twijfelgeval" volgens Martens. "Hij is bezig aan een hele sterke periode, dus dat moeten we nog zien hoe we dat opvangen." De Belg noemt Denso Kasius als logische vervanger.
Mexx Meerdink ontbreekt nog. Mede daardoor haalt Martens de jongeling Sem van Duijn bij de selectie. "Dat is best bijzonder, want hij komt van Quick Boys. Hij is de volgende die het bij Jong AZ nu steeds beter begint te doen, dus dat is mooi voor hem." Van Duijn maakte vorig jaar in de kwartfinales van het bekertoernooi namens de amateurclub nog de 3-3 tegen AZ. De Alkmaarders wonnen pas na strafschoppen.
Martens is op zijn hoede voor Quick Boys. "Ik denk dat ze een enorme boost vorig jaar hebben gekregen door toen al zo ver te komen en het AZ ongelooflijk lastig te maken. Dat nemen ze mee in deze campagne. Ze hebben al menig tegenstander uit de Eredivisie uitgeschakeld. Het leeft enorm daar."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
11 uur geleden