Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'OVV wil 1,5 miljoen euro meer budget'

'OVV wil 1,5 miljoen euro meer budget'

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) zou het liefst zien dat het jaarlijkse budget met anderhalf miljoen euro wordt verhoogd. Dat zegt OVV-voorzitter Jeroen Dijsselbloem in het AD.

Volgens Dijsselbloem is het huidige budget van ongeveer dertien miljoen euro niet genoeg. "We stonden kort geleden nog zwaar rood, om het maar huiselijk te zeggen", stelt hij tegenover de krant. "Terwijl we steeds meer vragen krijgen om onderzoeken te doen."

De budgettaire krapte noopt de OVV minder onderzoeken uit te voeren, stelt Dijsselbloem. Woensdag werd bekend dat de organisatie vanwege geldgebrek en wettelijke beperkingen geen onderzoek gaat doen naar het Nederlandse bombardement op Hawija in Irak in 2015 waarbij zeker zeventig burgerdoden vielen. Regeringspartij D66 had om zo'n onderzoek gevraagd.

"We hebben gewoon niet de financiƫle middelen nu voor een onderzoek naar Hawija en we willen niet aan ministers hoeven vragen om extra geld", aldus Dijsselboem. "Dat moet zeer uitzonderlijk zijn. Je loopt namelijk het risico om het verwijt te krijgen dat daarmee ook invloed op het onderzoek kan worden uitgeoefend. Wie betaalt, bepaalt. Dat willen we niet."

De OVV had een "juridisch buitenommetje" moeten maken om toch onderzoek te kunnen doen naar het bombardement, stelt de voorzitter. "Maar dat raakt aan onze onafhankelijkheid omdat de ministerraad ons dan eenmalig, ad hoc, toestemming had moeten geven. Wij willen graag onderzoeken op basis van onze eigen OVV-wet, omdat die onze onafhankelijkheid garandeert." Volgens de wet mag de organisatie geen onderzoek doen naar gevechtshandelingen van Defensie, aldus Dijsselbloem.

Meer uit Binnenland

Utrechtse serieverkrachter van gevangenis naar kliniek

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse serieverkrachter Gerard T. (62) kan nu daadwerkelijk terecht in een forensisch psychiatrische kliniek. Voor het Openbaar Ministerie (OM) was dat een belangrijke voorwaarde om hem voorwaardelijk vrij te laten, iets waar hij recht op had na het uitzitten van twee derde van zijn celstraf.

6 minuten geleden
Kinderen en jongeren kunnen nu ook discriminatie melden

UTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tot 18 jaar kunnen vanaf heden ook discriminatie melden, bij Discriminatie Jeugd. Ze kunnen daar vragen stellen en ondersteuning krijgen als ze gediscrimineerd worden. Dat is onderdeel van het al bestaande landelijke meldpunt voor discriminatie.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel stijgt weer tot boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2108 asielzoekers geslapen. Daarmee is de bezetting na bijna een week weer boven de 2100.

1 uur geleden
Ye in juni naar Nederland met show in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.

2 uur geleden
Steeds meer chemische stoffen in water, waarschuwt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.

5 uur geleden
Amsterdam en experts roepen op tot verbod AI-uitkleedsoftware

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.

6 uur geleden
NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

7 uur geleden