Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OVV start verkennend onderzoek naar veiligheid kind in asielketen

OVV start verkennend onderzoek naar veiligheid kind in asielketen

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) begint een verkennend onderzoek naar de veiligheid van kinderen in de Nederlandse asielketen. De raad maakt zich zorgen over de leefomstandigheden van kinderen in de asielketen, in het bijzonder over hun veiligheidssituatie op opvanglocaties.

Voorzitter Chris van Dam van de Onderzoeksraad: "De Onderzoeksraad volgt dit onderwerp al geruime tijd. Steeds klinken zorgelijke geluiden over de veiligheidssituatie in en rond opvanglocaties. Wij snappen dat dit een zeer complex probleem is, maar dat mag niet in de weg staan aan het bieden van minimale veiligheid aan de kwetsbaarste groep: de kinderen."

Eerder hebben instanties zoals de Kinderombudsman, de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid al gewezen op de "ondermaatse en onveilige leefomstandigheden in de asielopvang, met name voor kinderen", laat de OVV weten.

Het verkennende onderzoek richt zich op het verzamelen van informatie en start met oriënterende gesprekken met diverse betrokken partijen.

Meer uit Binnenland

Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

29 minuten geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

51 minuten geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

56 minuten geleden
Celstraffen tot 16 jaar geëist voor explosie woning Nieuwkuijk

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.

1 uur geleden
Trump had geen kritiek op militairen Nederland, zegt ambassadeur

DEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.

1 uur geleden
Later deze week mogelijk 10 centimeter sneeuw in Groningen

DE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.

3 uur geleden
GL-PvdA wil samenwerking NPO en streamingdiensten mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.

5 uur geleden