OVV: Rotterdamse haven moet meer doen om olielek te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse haven moet maatregelen nemen om te voorkomen dat er opnieuw een grootschalig olielek plaatsvindt. De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) stelt dat na onderzoek naar de aanvaring in de haven in juni 2018 en het grote lek dat daarvan het gevolg was.
Het tankschip Bow Jubail van het Noorse bedrijf Odfjell was ongeladen, maar zat wel vol stookolie voor de eigen aandrijving. Nadat het tegen een steiger was gebotst in de Derde Petroleumhaven stroomde 200 ton olie uit de enkelwandige brandstoftank het water in. Vele honderden vogels, vooral zwanen, raakten daarmee besmeurd.
Volgens de OVV was de Rotterdamse haven onvoldoende voorbereid op een dergelijk olielek. In eerste instantie werd geprobeerd de olie in te dammen met drijvende schermen, maar er werd niet gemerkt dat olie zich in diepere waterlagen verspreidde. Er was ook onvoldoende materiaal beschikbaar om het lek te bestrijden.
De haven moet voor schepen met een enkelwandige brandstoftank nu rekening houden met de aanlegplaats en ze laten begeleiden door speciale sleepboten. Daarnaast roept de OVV de minister van Infrastructuur en Waterstaat, Cora van Nieuwenhuizen, op internationaal in te zetten op het eerder uitfaseren van dergelijke schepen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
8 uur geleden