Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OVV: Rotterdamse haven moet meer doen om olielek te voorkomen

OVV: Rotterdamse haven moet meer doen om olielek te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse haven moet maatregelen nemen om te voorkomen dat er opnieuw een grootschalig olielek plaatsvindt. De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) stelt dat na onderzoek naar de aanvaring in de haven in juni 2018 en het grote lek dat daarvan het gevolg was.

Het tankschip Bow Jubail van het Noorse bedrijf Odfjell was ongeladen, maar zat wel vol stookolie voor de eigen aandrijving. Nadat het tegen een steiger was gebotst in de Derde Petroleumhaven stroomde 200 ton olie uit de enkelwandige brandstoftank het water in. Vele honderden vogels, vooral zwanen, raakten daarmee besmeurd.

Volgens de OVV was de Rotterdamse haven onvoldoende voorbereid op een dergelijk olielek. In eerste instantie werd geprobeerd de olie in te dammen met drijvende schermen, maar er werd niet gemerkt dat olie zich in diepere waterlagen verspreidde. Er was ook onvoldoende materiaal beschikbaar om het lek te bestrijden.

De haven moet voor schepen met een enkelwandige brandstoftank nu rekening houden met de aanlegplaats en ze laten begeleiden door speciale sleepboten. Daarnaast roept de OVV de minister van Infrastructuur en Waterstaat, Cora van Nieuwenhuizen, op internationaal in te zetten op het eerder uitfaseren van dergelijke schepen.

Meer uit Binnenland

Shows Hans Klok in Dordrecht kunnen na uitspraak rechter doorgaan

DORDRECHT (ANP) - De circusshows van illusionist Hans Klok in Dordrecht gaan komende week gewoon door. Dat liet het management van Klok dinsdag weten. De organisator van de shows was naar de rechter gestapt omdat de gemeente Dordrecht weigerde een vergunning te verlenen voor de voorstellingen.

11 minuten geleden
Nieuw onderzoek bij de plek waar Lisa (17) werd gevonden

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet dinsdag opnieuw onderzoek bij de plaats in Duivendrecht waar de 17-jarige Lisa uit Abcoude twee weken geleden werd gedood. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van AT5. Er wordt onder meer gezocht in het water langs de Holterbergweg, in de buurt van de kruising met de Borchlandweg. Ook de berm wordt doorzocht.

30 minuten geleden
Politie in Amsterdamse Plantagebuurt aanwezig na drie explosies

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie staat samen met de gemeente met een mobiel kantoortje op de Plantage Kerklaan, dat is in het centrum in de buurt van Artis. Buurtbewoners kunnen daar terecht om vragen te stellen en hun zorgen te uiten. In een paar dagen tijd zijn in die straat drie explosies geweest.

43 minuten geleden
Directeur: zorg 'geheime' detentielocatie Weski was voldoende

ROTTERDAM (ANP) - De medische zorg was voldoende op de 'geheime locatie' waar ex-advocaat Inez Weski in april 2023 negen dagen vastzat. Dat zei de plaatsvervangend vestigingsdirecteur van de detentielocatie in Kamp Zeist dinsdag als getuige in de rechtbank in Rotterdam. De advocaten van Weski willen meer duidelijkheid over dat 'safehouse', of 'ondergrondse bunker' zoals Weski zelf de locatie omschreef. Volgens Weski waren daar veel gebreken en is ze zelfs in levensgevaar geweest.

1 uur geleden
OM sluit onderzoek naar cannabis in snoep zonder vervolging

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft het onderzoek naar de vondst van cannabis in snoepjes afgesloten, maar heeft onvoldoende bewijs gevonden om tot strafrechtelijke vervolging over te gaan. Het levert geen duidelijk beeld op, meldt het OM dinsdag.

1 uur geleden
Staat moet Afghaanse bewakers helpen naar Nederland te komen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet 42 Afghaanse oud-bewakers van de ambassade in Kabul en hun familieleden helpen hierheen te komen. Dat heeft de rechtbank in Den Haag in een kort geding beslist. De Nederlandse staat is zijn zorgplicht naar deze bewakers onvoldoende nagekomen en heeft daarmee onrechtmatig gehandeld, oordeelde de rechter dinsdag.

2 uur geleden
Opsporing Verzocht toont beelden verdachte dood Almeerse Boushra

ALMERE (ANP) - Opsporing Verzocht laat dinsdagavond beelden zien van de verdachte Omar Alhamad (34), die wordt gezocht voor de dood van de 24-jarige Boushra uit Almere. Haar lichaam werd vorige maand gevonden in Almere nadat ze vermist was. De Syrische man is voortvluchtig. Ook worden in de uitzending beelden getoond van het dodelijke slachtoffer.

2 uur geleden