OVV: Rotterdamse haven moet meer doen om olielek te voorkomen
DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse haven moet maatregelen nemen om te voorkomen dat er opnieuw een grootschalig olielek plaatsvindt. De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) stelt dat na onderzoek naar de aanvaring in de haven in juni 2018 en het grote lek dat daarvan het gevolg was.
Het tankschip Bow Jubail van het Noorse bedrijf Odfjell was ongeladen, maar zat wel vol stookolie voor de eigen aandrijving. Nadat het tegen een steiger was gebotst in de Derde Petroleumhaven stroomde 200 ton olie uit de enkelwandige brandstoftank het water in. Vele honderden vogels, vooral zwanen, raakten daarmee besmeurd.
Volgens de OVV was de Rotterdamse haven onvoldoende voorbereid op een dergelijk olielek. In eerste instantie werd geprobeerd de olie in te dammen met drijvende schermen, maar er werd niet gemerkt dat olie zich in diepere waterlagen verspreidde. Er was ook onvoldoende materiaal beschikbaar om het lek te bestrijden.
De haven moet voor schepen met een enkelwandige brandstoftank nu rekening houden met de aanlegplaats en ze laten begeleiden door speciale sleepboten. Daarnaast roept de OVV de minister van Infrastructuur en Waterstaat, Cora van Nieuwenhuizen, op internationaal in te zetten op het eerder uitfaseren van dergelijke schepen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 37-jarige Martijn N., voormalig directeur van cultureel platform Moam, veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf voor een reeks zedenmisdrijven waarvan jonge mannen en 15-jarige jongens het slachtoffer werden. Het hof verklaarde meer aanklachten bewezen dan de rechtbank en kwam daardoor tot een fors hogere straf - de rechtbank legde eerder anderhalf jaar cel op, waarvan acht maanden voorwaardelijk.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In totaal zijn er 3915 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse die toch niet meedoen aan het wandelevenement, zegt de organisatie op haar website. Deelnemers konden tot afgelopen vrijdag 17.00 uur via de website van de organisatie hun Vierdaagse-ticket overdragen aan wandelaars op een wachtlijst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
10 uur geleden