OVV onderzoekt toenemende veiligheidsrisico's bij wateroverlast
DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start een onderzoek naar veiligheidsrisico's die kunnen optreden bij wateroverlast. De raad gaat kijken hoe ons land zich voorbereidt en anticipeert op de toenemende risico's door wateroverlast als gevolg van extreme neerslag. Het onderzoek moet eind 2025 klaar zijn.
Wateroverlast komt steeds vaker voor door toenemende extreme neerslag wat weer het gevolg is van klimaatverandering, stelt de OVV. Het afgelopen jaar (zomer 2023 - zomer 2024) was het natste jaar ooit gemeten in Nederland.
Raadslid Erica Bakkum stelt dat het woord wateroverlast "vooral klinkt als een situatie met ongemak". "Toch kunnen situaties rond wateroverlast voor de samenleving en voor individuele burgers fors ontregelend zijn. Ze kunnen voor aanzienlijke veiligheidsproblemen zorgen. Denk aan een afdeling spoedeisende hulp van een ziekenhuis die onderloopt of woningen die onbewoonbaar raken als gevolg van schimmel en vocht."
Meer uit Binnenland
ELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."
1 uur geledenBREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."
2 uur geledenKESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
3 uur geledenKESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."
4 uur geleden