Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OVV: onderzoeken van effecten coronamaatregelen kan wél

DEN HAAG (ANP) - Het onderzoeken van de gewenste en ongewenste effecten van coronamaatregelen zoals de avondklok is mogelijk, zegt lid van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) Erica Bakkum. Het kabinet redeneerde tijdens de coronacrisis volgens haar dat maatregelen alleen in samenhang bekeken konden worden, maar er zijn wel degelijk "methoden" om ook de effecten van losse ingrepen te toetsen.

Hoe het kabinet dat doet, daar gaat de OVV niet over, aldus Bakkum. Maar dat het moet gebeuren is volgens haar "absoluut evident". Ook zou het kabinet moeten kijken of de maatregelen met terugwerkende kracht onderzocht kunnen worden.

De OVV publiceerde woensdag voor de tweede keer een kritisch rapport over de aanpak van de coronacrisis. Daarin stelt de raad dat coronamaatregelen zoals de avondklok en de scholensluiting niet goed zijn onderzocht en dat dus nog steeds niet duidelijk is wat de effecten van die ingrepen zijn. Onzeker is volgens Bakkum niet alleen of een maatregel zoals de scholensluiting echt heeft geholpen het virus tegen te houden, maar ook is er nog weinig bekend over de neveneffecten van zo'n maatregel, zoals bijvoorbeeld leerachterstanden bij kinderen.

Deze zomer zei toenmalig voorzitter van de OVV Jeroen Dijsselbloem in een interview met de Volkskrant dat er vrijwel niets was gedaan met de adviezen uit het eerste coronarapport van de raad. In februari was de OVV bijvoorbeeld kritisch op de rol van het Outbreak Management Team (OMT). Dat zou niet alleen adviezen geven vanuit medische kennis, maar ook gedragseffecten meewegen. Het kabinet probeert die verschillende taken nu beter te scheiden, maar volgens de OVV zou dat sneller moeten, omdat de volgende coronagolf zich op dit moment alweer aandient.

Meer uit Sport

Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

2 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

5 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

5 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

5 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

5 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

5 uur geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

5 uur geleden