Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overzicht reisbeperkingen Europese vakantielanden

Overzicht reisbeperkingen Europese vakantielanden

DEN HAAG (ANP) - Met het digitale coronapaspoort in aantocht is het de verwachting dat mensen vanaf 1 juli weer vrij kunnen reizen naar Europese bestemmingen die veilig genoeg zijn. Maar de toelatingseisen voor reizigers kunnen per land behoorlijk verschillen. Een overzicht van de coronareisregels van zes populaire vakantielanden.

- Wie naar Frankrijk op vakantie wil en volledig is gevaccineerd, kan het gele boekje gebruiken als inentingsbewijs aan de grens. De (laatste) coronaprik moet minstens twee weken voor aankomst zijn gezet. Voor wie niet of deels is gevaccineerd is een negatief testbewijs (PCR- of antigeentest) van niet meer dan 72 uur oud verplicht, of een herstelbewijs van minimaal 15 dagen en maximaal zes maanden oud. Kinderen jonger dan 11 jaar hoeven niet getest te zijn.

- Ook voor Spanje is een bewijs van volledige vaccinatie (eventueel via het gele boekje), een besmetting van kort geleden of een negatieve test voldoende om het land binnen te mogen. Die verplichting geldt niet voor kinderen onder de 12 jaar. Het vaccinatiecertificaat mag ook hier niet ouder zijn dan twee weken en moet in het Spaans, Engels, Frans of Duits zijn opgesteld. Dat geldt ook voor het testbewijs, dat maximaal 48 uur oud mag zijn (zowel PCR- als antigeentests zijn toegestaan). Overigens geldt voor het Spaanse vasteland een oranje reisadvies en worden reizen daarnaartoe dus afgeraden.

- In Portugal is het voor Nederlanders vanaf 12 jaar na aankomst per vliegtuig verplicht om een negatieve test te tonen. Die mag niet ouder zijn dan 48 (sneltest) of 72 uur (PCR-test). Een ingevuld contactformulier is ook een vereiste. Wie met de auto gaat, kan gewoon de grens met Spanje oversteken. In Portugal geldt voor de regio Lissabon een oranje reisadvies.

- Italië vraagt reizigers aan de grens om een vaccinatiebewijs van 15 dagen of ouder of een negatieve (snel)testuitslag die minder dan 48 uur voor aankomst is afgenomen. Alle reizigers wordt in afwachting van het digitale coronabewijs aangeraden een testbewijs mee te nemen en het is ook nodig een contactformulier in te vullen. Voor kinderen vanaf twee jaar is ook een testbewijs vereist.

- Nederlanders die naar Duitsland op vakantie gaan, moeten zich vooraf online registreren. Zonder bewijs van volledige vaccinatie (het gele boekje wordt geaccepteerd) is een test noodzakelijk. Vliegende vakantiegangers moeten sowieso een negatief testresultaat kunnen overleggen (sneltest maximaal 48 uur oud, PCR-test 72 uur). Dat kan van tevoren online worden opgestuurd. Overigens geldt de testplicht niet voor mensen die in de tien dagen voor vertrek alleen in de provincies Zeeland, Groningen of Friesland zijn geweest. Die regio's ziet de Duitse overheid niet langer als risicogebieden.

- Griekenland vraagt geen negatieve testuitslag van Nederlanders die arriveren per vliegtuig, mits die 14 dagen of langer geleden volledig zijn gevaccineerd. Hetzelfde geldt voor mensen die kunnen laten zien dat ze korter dan 9 maanden geleden corona hebben gehad. Kinderen jonger dan 12 jaar zijn van beide verplichtingen vrijgesteld. Vakantiegangers die op doorreis zijn naar de Griekse eilanden moeten een zelftest doen. Voor alle reizigers geldt dat ze minstens 24 uur voor vertrek een digitaal contactformulier moeten invullen.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

57 minuten geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

1 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

3 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

4 uur geleden