Overwinterende ooievaars dit weekend geteld
BLARICUM (ANP) - Hoeveel ooievaars overwinteren er in Nederland? Dit weekend tellen vrijwilligers van de Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK) de aantallen.
De ooievaar trekt oorspronkelijk naar warmere oorden tijdens de wintermaanden maar zo'n 30 procent, vrijwel allemaal volwassen vogels, kiest er de laatste jaren voor om in Nederland te blijven. Daarvoor is geen harde verklaring. Vermoedelijk komt dat door de zachte winters. Ooievaars onder de drie jaar oud gaan volgens STORK altijd op trek.
Vorig jaar werden er in het weekend van de telling 547 ooievaars geturfd. Twee jaar geleden waren dat er zo'n 650, inclusief de waarnemingen die in de dagen na het tellingsweekend binnendruppelden. Verwacht wordt in elk geval dat er minder grote groepen ooievaars gespot gaan worden. "In milde winters is er meer voedsel en hoeven ze zich minder te concentreren in voedselrijke gebieden", legt een woordvoerder namens STORK uit.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
5 uur geleden