
Overwinningen Oranje stuwen verkopen bierbrouwers
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse brouwers hebben de bierverkopen flink opgevoerd door de overwinningen van het Nederlands elftal de afgelopen weken op het EK. "Bij Heineken zien we sinds afgelopen donderdag, in aanloop naar de kwartfinale van het EK op zaterdag, een toename van 20 procent in volumes tankbier. Niet alleen plaatsen horecaondernemers meer bestellingen, de bestellingen die geplaatst worden zijn ook groter dan normaal het geval is", zegt een woordvoerder van Heineken.
De grootste brouwer van Nederland heeft vorige week naar eigen zeggen 130 procent meer Heineken en Amstel pilsener uitgeleverd vanuit de brouwerijen aan horecabedrijven dan in dezelfde periode vorig jaar.
Ook bij Grolsch wordt meer bier verkocht. "We zagen bij het begin van het EK dat het wat minder was door het slechte weer. Maar we zien nu dat omzet stijgt door het Oranjevirus en het betere weer", zegt een woordvoerder van de Enschedese brouwer. Hoeveel meer er precies verkocht is kan hij niet zeggen.
Uitverkocht
Veel gelegenheden die de halve finale tegen Engeland woensdag uitzenden op grote schermen zijn inmiddels helemaal uitverkocht. "We zitten helemaal vol. We raden mensen af om nog te komen", zegt de uitbater van restaurant Bar Kantoor in Amsterdam. Bij horecagelegenheid SOIA in Utrecht waren de kaarten "binnen drie minuten" uitverkocht.
Volgens Koninklijke Horeca Nederland (KHN) levert het EK voor veel ondernemers een "fijne" extra omzet op, die ze ook wel nodig hebben. Om de kosten te drukken vragen kroegen vaak entreegeld.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
59 minuten geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle stoplichten staan op rood voor het bedrijfsleven en de welvaart van Nederlanders, reageren de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland na de presentatie van de miljoenennota. Volgens de organisaties is een versterking van de economie en een verhoging van de arbeidsproductiviteit noodzakelijk.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.
5 uur geleden