Overvolle stranden in regio Rijnmond
ROTTERDAM (ANP) - De stranden op de Maasvlakte, Hoek van Holland en bij Nesselande zijn vol. Dat de meldt de Veiligheidsregio Rijnmond. De toegangswegen worden afgesloten. "Kom niet meer naar het strand! U wordt teruggestuurd", schrijft de Veiligheidsregio.
Vervoerder RET adviseert om niet meer met de metro naar de stranden van Nesselande en Hoek van Holland te reizen vanwege de drukte.
Ook de Noordzeestranden op Goeree-Overflakkee zijn vol. De gemeente roept op om niet meer naar de stranden van Ouddorp te komen omdat het te druk is.
Door de vele dagjesmensen is het vrijdag al sinds de ochtend druk op de stranden en vooral op de wegen daarnaartoe. Veel parkeerplaatsen zijn vol en op een paar plaatsen worden de wegen afgesloten.
De gemeente Zandvoort riep al vroeg op om niet meer met de auto naar het strand te komen, omdat de reguliere parkeerplaatsen in Zandvoort en Bloemendaal aan Zee vol waren. De gemeente Velsen sloot de Reyndersweg richting strand af vanwege de drukte. Ook de gemeente Noordwijk en Katwijk meldden dat alle gemeentelijke parkeerplaatsen vol staan en vragen strandgangers op de fiets te komen. De politie van Wassenaar zei ook dat er geen parkeerplekken meer zijn.
Verder was het druk met vakantieverkeer naar Zeeland. Op de N57 stond het verkeer op verschillende plekken vast.
De ANWB adviseert om vanwege de hitte voldoende water in de auto mee te nemen.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
1 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
5 uur geleden