Overvloed aan regen verwacht in Australische bosbrandgebieden
SYDNEY (ANP) - Australië krijgt na maanden van droogte fikse buien te verwerken. Regionaal kan regen zelfs voor overlast zorgen. Wel brengen de buien mogelijk verlichting voor de reusachtige bosbranden die het land teisteren.
Een aantal buien trok de afgelopen dagen al over de regio en volgens Weeronline is er nog veel meer regen op komst. Het oostelijke deel van het land, waaronder de deelstaten Victoria en New South Wales en de oostelijke helft van de deelstaat Queensland staat zeer nat weer te wachten. In de bergen ten westen van Sydney kan er tot en met zondag tot 200 millimeter regen vallen, mogelijk met overlast tot gevolg. Ter vergelijking: in Nederland valt er gemiddeld 70 millimeter per maand. Ook in Sydney zelf wordt tot en met zondag meer dan 100 millimeter verwacht.
Ook in het meer noordelijke Brisbane is het komende tijd kletsnat. Melbourne kreeg woensdag te maken met stevige buien. De stad heeft nog steeds last van de rook, die woensdag zorgde voor geannuleerde vluchten en voor de tweede dag op rij een vertraagde start van de kwalificatiewedstrijden van de Australian Open.
Het natte weer helpt waarschijnlijk de bosbranden te controleren en mogelijk zelfs te doven, maar de zware stortbuien hebben ook nieuwe gevaren tot gevolg. Zo bestaat er een risico op aardverschuivingen, overstromingen en watervervuiling, doordat puin terechtkomt in zoetwatervoorzieningen. De bosbranden hebben sinds september het leven gekost aan 29 mensen en vernietigden meer dan 2500 huizen en een gebied ter grootte van Bulgarije.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
11 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
11 uur geleden