Overvloed aan regen verwacht in Australische bosbrandgebieden
SYDNEY (ANP) - Australië krijgt na maanden van droogte fikse buien te verwerken. Regionaal kan regen zelfs voor overlast zorgen. Wel brengen de buien mogelijk verlichting voor de reusachtige bosbranden die het land teisteren.
Een aantal buien trok de afgelopen dagen al over de regio en volgens Weeronline is er nog veel meer regen op komst. Het oostelijke deel van het land, waaronder de deelstaten Victoria en New South Wales en de oostelijke helft van de deelstaat Queensland staat zeer nat weer te wachten. In de bergen ten westen van Sydney kan er tot en met zondag tot 200 millimeter regen vallen, mogelijk met overlast tot gevolg. Ter vergelijking: in Nederland valt er gemiddeld 70 millimeter per maand. Ook in Sydney zelf wordt tot en met zondag meer dan 100 millimeter verwacht.
Ook in het meer noordelijke Brisbane is het komende tijd kletsnat. Melbourne kreeg woensdag te maken met stevige buien. De stad heeft nog steeds last van de rook, die woensdag zorgde voor geannuleerde vluchten en voor de tweede dag op rij een vertraagde start van de kwalificatiewedstrijden van de Australian Open.
Het natte weer helpt waarschijnlijk de bosbranden te controleren en mogelijk zelfs te doven, maar de zware stortbuien hebben ook nieuwe gevaren tot gevolg. Zo bestaat er een risico op aardverschuivingen, overstromingen en watervervuiling, doordat puin terechtkomt in zoetwatervoorzieningen. De bosbranden hebben sinds september het leven gekost aan 29 mensen en vernietigden meer dan 2500 huizen en een gebied ter grootte van Bulgarije.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
7 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.
10 uur geleden