Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oververhitte Hassan had nog de 'power' voor een eindsprint

Oververhitte Hassan had nog de 'power' voor een eindsprint

TOKIO (ANP) - Nog nooit was Sifan Hassan zo diep gegaan tijdens een hardloopwedstrijd. De 28-jarige atlete kreeg duizelingen na de finish en dacht tijdens de race dat ze onder de hitte zou bezwijken. Desondanks won ze de finale van de 10.000 meter en veroverde ze haar tweede gouden medaille op de Olympische Spelen van Tokio. "Nu ben ik zo blij. Ik ben klaar, ik ben moe en ik wil slapen."

Het waren haar eerste woorden na de finish. De Nederlandse atlete presteerde iets unieks. Als eerste vrouw ooit liep ze de afstanden 1500, 5000 en 10.000 meter op een kampioenschap en ze voltooide die trilogie ook nog eens met drie medailles: goud op de 5000, brons op de 1500 en goud op de 10.000.

Met die bronzen was ze aanvankelijk niet blij. "Maar ik had hem nodig. Als ik goud had gewonnen, had ik het denk ik niet kunnen afmaken. Mijn lichaam was moe, maar mijn geest niet. Soms geeft verliezen energie. Ik had brons nodig om vandaag alles te kunnen geven om goud te winnen op de 10.000 meter. In die laatste 400 meter wist ik niet eens meer waar ik liep, zo raar voelde ik me. Hebben ze de finishlijn verlegd?, dacht ik. Ik was oververhit, maar toch kwam op 50 meter van de finish nog die eindsprint. Toen bleek ik toch nog power in me te hebben."

Haar verhaal

Uiteraard moest Hassan na haar unieke trilogie alle televisiestations langs om haar verhaal te doen. De Britse BBC noemde haar zelfs 'The Greatest', premier Rutte kwam tussendoor ook nog aan de telefoon om zijn felicitaties over te brengen. "Ik ben een mens hoor. Ik heb mijn hart gevolgd en ik ben van mening dat de mensen meer kunnen dan ze denken. Ik heb wel iets bijzonders gedaan, dat snap ik wel. Normaal duurt het 12 jaar om zoveel medailles te winnen. Ik doe het op één Olympische Spelen."

Die blijdschap was ook zo groot omdat ze eigenlijk het hele toernooi stress en vermoeidheid voelde. "Voor de series van de 5000 meter verrekte ik bij het inlopen een spiertje in mijn bovenbeen. Ik liep die race met pijn. Ik heb dat wel voor mezelf gehouden, maar ik was daarna heel erg gestrest. Ik kon deze week ook niet slapen. Toch wilde ik de missie doorzetten en nu ben ik zo blij en dankbaar. Ik kon op het podium bij de ceremonie ook alleen maar denken; het is klaar, ik heb het gedaan, nu kan ik slapen."

Meer uit Sport

Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

3 uur geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

8 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

1 dag geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

1 dag geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

1 dag geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

1 dag geleden