Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oververhitte Hassan had nog de 'power' voor een eindsprint

Oververhitte Hassan had nog de 'power' voor een eindsprint

TOKIO (ANP) - Nog nooit was Sifan Hassan zo diep gegaan tijdens een hardloopwedstrijd. De 28-jarige atlete kreeg duizelingen na de finish en dacht tijdens de race dat ze onder de hitte zou bezwijken. Desondanks won ze de finale van de 10.000 meter en veroverde ze haar tweede gouden medaille op de Olympische Spelen van Tokio. "Nu ben ik zo blij. Ik ben klaar, ik ben moe en ik wil slapen."

Het waren haar eerste woorden na de finish. De Nederlandse atlete presteerde iets unieks. Als eerste vrouw ooit liep ze de afstanden 1500, 5000 en 10.000 meter op een kampioenschap en ze voltooide die trilogie ook nog eens met drie medailles: goud op de 5000, brons op de 1500 en goud op de 10.000.

Met die bronzen was ze aanvankelijk niet blij. "Maar ik had hem nodig. Als ik goud had gewonnen, had ik het denk ik niet kunnen afmaken. Mijn lichaam was moe, maar mijn geest niet. Soms geeft verliezen energie. Ik had brons nodig om vandaag alles te kunnen geven om goud te winnen op de 10.000 meter. In die laatste 400 meter wist ik niet eens meer waar ik liep, zo raar voelde ik me. Hebben ze de finishlijn verlegd?, dacht ik. Ik was oververhit, maar toch kwam op 50 meter van de finish nog die eindsprint. Toen bleek ik toch nog power in me te hebben."

Haar verhaal

Uiteraard moest Hassan na haar unieke trilogie alle televisiestations langs om haar verhaal te doen. De Britse BBC noemde haar zelfs 'The Greatest', premier Rutte kwam tussendoor ook nog aan de telefoon om zijn felicitaties over te brengen. "Ik ben een mens hoor. Ik heb mijn hart gevolgd en ik ben van mening dat de mensen meer kunnen dan ze denken. Ik heb wel iets bijzonders gedaan, dat snap ik wel. Normaal duurt het 12 jaar om zoveel medailles te winnen. Ik doe het op één Olympische Spelen."

Die blijdschap was ook zo groot omdat ze eigenlijk het hele toernooi stress en vermoeidheid voelde. "Voor de series van de 5000 meter verrekte ik bij het inlopen een spiertje in mijn bovenbeen. Ik liep die race met pijn. Ik heb dat wel voor mezelf gehouden, maar ik was daarna heel erg gestrest. Ik kon deze week ook niet slapen. Toch wilde ik de missie doorzetten en nu ben ik zo blij en dankbaar. Ik kon op het podium bij de ceremonie ook alleen maar denken; het is klaar, ik heb het gedaan, nu kan ik slapen."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka begint goed aan jacht op derde titel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.

1 uur geleden
NOC*NSF gaat reorganiseren en sluit gedwongen ontslagen niet uit

PAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.

1 uur geleden
US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

10 uur geleden
Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

12 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

14 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

22 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

1 dag geleden