Overvallers Mexico plegen 'diefstal van de eeuw'
MANZANILLO (ANP) - Minstens tien zwaargewapende overvallers hebben bij een particulier bedrijf nabij de haven van de Mexicaanse stad Manzanillo zeker twintig containers met onder meer goud en zilver leeggeroofd. Ze overmeesterden het aanwezige personeel en selecteerden de containers om leeg te roven. De overvallers werden op het afgelegen terrein niet opgemerkt en namen acht tot tien uur de tijd voor het leeghalen van containers met behulp van onder meer kranen. Mexicaanse media spreken van "de diefstal van de eeuw".
De autoriteiten laten niet veel los over het onderzoek. De overval is nu pas bekendgemaakt en was op eerste pinksterdag. In de containers zaten behalve goud en zilver ook zink en dure elektronische apparatuur. De overval heeft ook de 500 kilometer oostelijker gelegen hoofdstad Mexico-Stad geschokt. Het federale Openbaar Ministerie heeft zich op de zaak gestort, berichtten Mexicaanse media dinsdag. Het hoofd van de nationale douane noemde de overval "een grote operatie van de georganiseerde misdaad". Een zegsman van de politie in de getroffen deelstaat Colima heeft de overval "ongekend in omvang" genoemd.
Maar over de geschatte waarde van de buit is niets meegedeeld. De bende die de misdaad pleegde zou goed op de hoogte zijn geweest van de inhoud van de containers. Het particuliere bedrijf naast het bewaakte haventerrein van Manzanillo zou slecht beveiligd zijn geweest.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
35 minuten geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
9 uur geleden