Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overvallers Mexico plegen 'diefstal van de eeuw'

Overvallers Mexico plegen 'diefstal van de eeuw'

MANZANILLO (ANP) - Minstens tien zwaargewapende overvallers hebben bij een particulier bedrijf nabij de haven van de Mexicaanse stad Manzanillo zeker twintig containers met onder meer goud en zilver leeggeroofd. Ze overmeesterden het aanwezige personeel en selecteerden de containers om leeg te roven. De overvallers werden op het afgelegen terrein niet opgemerkt en namen acht tot tien uur de tijd voor het leeghalen van containers met behulp van onder meer kranen. Mexicaanse media spreken van "de diefstal van de eeuw".

De autoriteiten laten niet veel los over het onderzoek. De overval is nu pas bekendgemaakt en was op eerste pinksterdag. In de containers zaten behalve goud en zilver ook zink en dure elektronische apparatuur. De overval heeft ook de 500 kilometer oostelijker gelegen hoofdstad Mexico-Stad geschokt. Het federale Openbaar Ministerie heeft zich op de zaak gestort, berichtten Mexicaanse media dinsdag. Het hoofd van de nationale douane noemde de overval "een grote operatie van de georganiseerde misdaad". Een zegsman van de politie in de getroffen deelstaat Colima heeft de overval "ongekend in omvang" genoemd.

Maar over de geschatte waarde van de buit is niets meegedeeld. De bende die de misdaad pleegde zou goed op de hoogte zijn geweest van de inhoud van de containers. Het particuliere bedrijf naast het bewaakte haventerrein van Manzanillo zou slecht beveiligd zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

51 minuten geleden
Poolse politie: schutter Krakau is Pools en handelde alleen

KRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.

1 uur geleden
Minder demonstranten tijdens vierde weekend van Franse protesten

PARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.

1 uur geleden
Houthi's melden opnieuw burgerdoden door aanval in Jemen

SANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.

2 uur geleden
Canarisch eiland roept noodtoestand uit om vluchtelingenstroom

VALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.

2 uur geleden
Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.

3 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

5 uur geleden