Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overvallers Mexico plegen 'diefstal van de eeuw'

Overvallers Mexico plegen 'diefstal van de eeuw'

MANZANILLO (ANP) - Minstens tien zwaargewapende overvallers hebben bij een particulier bedrijf nabij de haven van de Mexicaanse stad Manzanillo zeker twintig containers met onder meer goud en zilver leeggeroofd. Ze overmeesterden het aanwezige personeel en selecteerden de containers om leeg te roven. De overvallers werden op het afgelegen terrein niet opgemerkt en namen acht tot tien uur de tijd voor het leeghalen van containers met behulp van onder meer kranen. Mexicaanse media spreken van "de diefstal van de eeuw".

De autoriteiten laten niet veel los over het onderzoek. De overval is nu pas bekendgemaakt en was op eerste pinksterdag. In de containers zaten behalve goud en zilver ook zink en dure elektronische apparatuur. De overval heeft ook de 500 kilometer oostelijker gelegen hoofdstad Mexico-Stad geschokt. Het federale Openbaar Ministerie heeft zich op de zaak gestort, berichtten Mexicaanse media dinsdag. Het hoofd van de nationale douane noemde de overval "een grote operatie van de georganiseerde misdaad". Een zegsman van de politie in de getroffen deelstaat Colima heeft de overval "ongekend in omvang" genoemd.

Maar over de geschatte waarde van de buit is niets meegedeeld. De bende die de misdaad pleegde zou goed op de hoogte zijn geweest van de inhoud van de containers. Het particuliere bedrijf naast het bewaakte haventerrein van Manzanillo zou slecht beveiligd zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

57 minuten geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

1 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

1 uur geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

1 uur geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

1 uur geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

2 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

4 uur geleden