Overvaller diamantroof Schiphol werkt mee aan documentaireserie
AMSTERDAM (ANP) - Errol H.V., het brein achter de grote diamantroof op Schiphol, heeft voor zijn arrestatie met de Amsterdamse filmproducent Scenery meegewerkt aan een documentaireserie. De opnames en interviews voor de docu hebben al plaatsgevonden, laat woordvoerder Eva Peters weten aan het ANP. Wanneer en waar de docuserie te zien is, is nog niet bekend.
De documentairemakers van Scenery hebben al sinds januari vorig jaar contact met de 59-jarige H.V. Zij hebben in vier dagen tijd een interview met hem opgenomen. Ook hebben zij een groot archief aan privéfoto's en video's uit de jeugd van H.V. tot hun beschikking. Scenery zegt voor de documentaire "een objectief standpunt" in te nemen en "het verhaal van alle kanten kritisch te belichten". De filmproducent meldt dat, op basis van de gesprekken met H.V., ook wordt gewerkt aan een scenario voor een dramaserie of speelfilm.
H.V. werd in december 2021 in hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9,5 jaar voor de grote diamantroof op Schiphol. Lange tijd was hij voortvluchtig, maar deze week werd hij opgepakt op het Spaanse eiland Ibiza. Bij de roof in 2005 werd voor bijna 73 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt. De daders lieten in de buurt van Schiphol een deel ter waarde van zo'n 30 miljoen dollar achter. De rest van de edelstenen is nooit teruggevonden.
Ook in De Telegraaf vertelt H.V. zaterdag over de Schipholroof. Het interview is gebaseerd op meerdere "geheime ontmoetingen" die medewerkers van de krant met H.V. hadden in Nederland en op Ibiza. Daar woonde hij en verdiende hij naar eigen zeggen geld met het geven van massages, schrijft de De Telegraaf.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
7 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
11 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
13 uur geleden