Overvaller diamantroof Schiphol werkt mee aan documentaireserie
AMSTERDAM (ANP) - Errol H.V., het brein achter de grote diamantroof op Schiphol, heeft voor zijn arrestatie met de Amsterdamse filmproducent Scenery meegewerkt aan een documentaireserie. De opnames en interviews voor de docu hebben al plaatsgevonden, laat woordvoerder Eva Peters weten aan het ANP. Wanneer en waar de docuserie te zien is, is nog niet bekend.
De documentairemakers van Scenery hebben al sinds januari vorig jaar contact met de 59-jarige H.V. Zij hebben in vier dagen tijd een interview met hem opgenomen. Ook hebben zij een groot archief aan privéfoto's en video's uit de jeugd van H.V. tot hun beschikking. Scenery zegt voor de documentaire "een objectief standpunt" in te nemen en "het verhaal van alle kanten kritisch te belichten". De filmproducent meldt dat, op basis van de gesprekken met H.V., ook wordt gewerkt aan een scenario voor een dramaserie of speelfilm.
H.V. werd in december 2021 in hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9,5 jaar voor de grote diamantroof op Schiphol. Lange tijd was hij voortvluchtig, maar deze week werd hij opgepakt op het Spaanse eiland Ibiza. Bij de roof in 2005 werd voor bijna 73 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt. De daders lieten in de buurt van Schiphol een deel ter waarde van zo'n 30 miljoen dollar achter. De rest van de edelstenen is nooit teruggevonden.
Ook in De Telegraaf vertelt H.V. zaterdag over de Schipholroof. Het interview is gebaseerd op meerdere "geheime ontmoetingen" die medewerkers van de krant met H.V. hadden in Nederland en op Ibiza. Daar woonde hij en verdiende hij naar eigen zeggen geld met het geven van massages, schrijft de De Telegraaf.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.
4 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
9 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
9 uur geleden