
Overvaller diamantroof Schiphol werkt mee aan documentaireserie
AMSTERDAM (ANP) - Errol H.V., het brein achter de grote diamantroof op Schiphol, heeft voor zijn arrestatie met de Amsterdamse filmproducent Scenery meegewerkt aan een documentaireserie. De opnames en interviews voor de docu hebben al plaatsgevonden, laat woordvoerder Eva Peters weten aan het ANP. Wanneer en waar de docuserie te zien is, is nog niet bekend.
De documentairemakers van Scenery hebben al sinds januari vorig jaar contact met de 59-jarige H.V. Zij hebben in vier dagen tijd een interview met hem opgenomen. Ook hebben zij een groot archief aan privéfoto's en video's uit de jeugd van H.V. tot hun beschikking. Scenery zegt voor de documentaire "een objectief standpunt" in te nemen en "het verhaal van alle kanten kritisch te belichten". De filmproducent meldt dat, op basis van de gesprekken met H.V., ook wordt gewerkt aan een scenario voor een dramaserie of speelfilm.
H.V. werd in december 2021 in hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9,5 jaar voor de grote diamantroof op Schiphol. Lange tijd was hij voortvluchtig, maar deze week werd hij opgepakt op het Spaanse eiland Ibiza. Bij de roof in 2005 werd voor bijna 73 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt. De daders lieten in de buurt van Schiphol een deel ter waarde van zo'n 30 miljoen dollar achter. De rest van de edelstenen is nooit teruggevonden.
Ook in De Telegraaf vertelt H.V. zaterdag over de Schipholroof. Het interview is gebaseerd op meerdere "geheime ontmoetingen" die medewerkers van de krant met H.V. hadden in Nederland en op Ibiza. Daar woonde hij en verdiende hij naar eigen zeggen geld met het geven van massages, schrijft de De Telegraaf.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Tientallen grondmedewerkers van KLM hebben woensdagochtend op Schiphol het werk neergelegd, ziet een ANP-verslaggever die aanwezig is op de luchthaven. Het personeel staakt van 08.00 tot 12.00 uur uit onvrede over een cao-akkoord tussen de luchtvaartmaatschappij en drie andere vakbonden. KLM heeft uit voorzorg ongeveer honderd vluchten geschrapt door de werkonderbreking.
45 minuten geledenBRUNSSUM (ANP) - In de Boschstraat in Brunssum woedt in een loods een zware brand. De eerste melding van de brand kwam dinsdagavond om 20.15 uur binnen. Toen de brandweer bij de loods aankwam, sloegen de vlammen metershoog uit het dak, waardoor er alleen van buitenaf geblust kon worden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Het is nog onbekend wat de brand in de loods heeft veroorzaakt.
4 uur geledenHEILOO (ANP) - In een filiaal van pizzaketen Domino's in Heiloo is in de nacht van dinsdag op woensdag een brand uitgebroken. Meerdere omwonenden moesten hun huizen verlaten, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam doet onderzoek naar een brand die is ontstaan op de Verschoorstraat in Rotterdam-Zuid. Voorafgaand aan de brand werd om 23.30 uur een knal gehoord. Er is een onderzoek gestart naar de mogelijke oorzaak van de brand, meldt de politie op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.
11 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.
13 uur geleden