Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overvaller diamantroof Schiphol werkt mee aan documentaireserie

Overvaller diamantroof Schiphol werkt mee aan documentaireserie

AMSTERDAM (ANP) - Errol H.V., het brein achter de grote diamantroof op Schiphol, heeft voor zijn arrestatie met de Amsterdamse filmproducent Scenery meegewerkt aan een documentaireserie. De opnames en interviews voor de docu hebben al plaatsgevonden, laat woordvoerder Eva Peters weten aan het ANP. Wanneer en waar de docuserie te zien is, is nog niet bekend.

De documentairemakers van Scenery hebben al sinds januari vorig jaar contact met de 59-jarige H.V. Zij hebben in vier dagen tijd een interview met hem opgenomen. Ook hebben zij een groot archief aan privéfoto's en video's uit de jeugd van H.V. tot hun beschikking. Scenery zegt voor de documentaire "een objectief standpunt" in te nemen en "het verhaal van alle kanten kritisch te belichten". De filmproducent meldt dat, op basis van de gesprekken met H.V., ook wordt gewerkt aan een scenario voor een dramaserie of speelfilm.

H.V. werd in december 2021 in hoger beroep veroordeeld tot een celstraf van 9,5 jaar voor de grote diamantroof op Schiphol. Lange tijd was hij voortvluchtig, maar deze week werd hij opgepakt op het Spaanse eiland Ibiza. Bij de roof in 2005 werd voor bijna 73 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt. De daders lieten in de buurt van Schiphol een deel ter waarde van zo'n 30 miljoen dollar achter. De rest van de edelstenen is nooit teruggevonden.

Ook in De Telegraaf vertelt H.V. zaterdag over de Schipholroof. Het interview is gebaseerd op meerdere "geheime ontmoetingen" die medewerkers van de krant met H.V. hadden in Nederland en op Ibiza. Daar woonde hij en verdiende hij naar eigen zeggen geld met het geven van massages, schrijft de De Telegraaf.

Meer uit Binnenland

Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

56 minuten geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

1 uur geleden
Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.

1 uur geleden
Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

3 uur geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

3 uur geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

3 uur geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

3 uur geleden