Overtuigende start beachvolleybalsters Oranje op EK
WENEN (ANP) - De Nederlandse beachvolleybalsters zijn het Europees kampioenschap in Wenen overtuigend begonnen. De Oranjeteams Sanne Keizer/Madelein Meppelink en Marleen van Iersel/Pleun Ypma verzekerden zich al van een plek in de achtste finales. Katja Stam en Raïsa Schoon wachtte na een nederlaag in hun openingswedstrijd nog wel een uitdaging om het toernooi te vervolgen, maar het bleek uiteindelijk een 'koud kunstje'.
Meppelink en Keizer wonnen tweemaal. Het geroutineerde Nederlandse duo, dat bij de Olympische Spelen in de groepsfase teleurstelde, versloeg woensdagmiddag in de strijd om de eerste plaats in de poule het Duitse koppel Isabel Schneider/Victoria Bieneck, eveneens dertigers, in drie sets: 21-18 14-21 15-11.
Eerder op de dag waren de Europees kampioenen van 2018 aanzienlijk sneller klaar met de jonge Oostenrijksen Franziska Friedl en Eva Pfeffer: 21-18 21-13. "In de eerste set hebben we hen nog wel behoorlijk gepest. Daarna niet meer echt", vatte de 23-jarige Friedl het duel voor eigen publiek bondig samen.
Knap herstel
Van Iersel en Ypma stonden tegen de Finsen Riika Lehtonen en Niina Ahtiainen door een onwennig begin een set af, maar herstelden zich knap (11-21 21-19 15-10) en rekenden vervolgens in iets meer dan een half uur af met Jagoda Gruszczynska en Agata Ceynowa uit Polen: 21-9 21-18.
Stam en Schoon moesten met 16-21 en 15-21 hun meerdere erkennen in het Zwitserse tweetal Esmée Böbner/Zoé Vergé-Dépré, maar bereikten 's avonds ten koste van Nadine Strauss en Anja Dörfler de tussenronde gemakkelijk: 21-5 21-14. De eerste set vergde 13 minuten. De Oostenrijkse vrouwen maakten hun eerste punt pas toen ze al met 12-0 achterstonden. In de tweede hielden ze tot 11-11 gelijke tred om vervolgens opnieuw diep te buigen.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden