Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overtuigende start beachvolleybalsters Oranje op EK

Overtuigende start beachvolleybalsters Oranje op EK

WENEN (ANP) - De Nederlandse beachvolleybalsters zijn het Europees kampioenschap in Wenen overtuigend begonnen. De Oranjeteams Sanne Keizer/Madelein Meppelink en Marleen van Iersel/Pleun Ypma verzekerden zich al van een plek in de achtste finales. Katja Stam en Raïsa Schoon wachtte na een nederlaag in hun openingswedstrijd nog wel een uitdaging om het toernooi te vervolgen, maar het bleek uiteindelijk een 'koud kunstje'.

Meppelink en Keizer wonnen tweemaal. Het geroutineerde Nederlandse duo, dat bij de Olympische Spelen in de groepsfase teleurstelde, versloeg woensdagmiddag in de strijd om de eerste plaats in de poule het Duitse koppel Isabel Schneider/Victoria Bieneck, eveneens dertigers, in drie sets: 21-18 14-21 15-11.

Eerder op de dag waren de Europees kampioenen van 2018 aanzienlijk sneller klaar met de jonge Oostenrijksen Franziska Friedl en Eva Pfeffer: 21-18 21-13. "In de eerste set hebben we hen nog wel behoorlijk gepest. Daarna niet meer echt", vatte de 23-jarige Friedl het duel voor eigen publiek bondig samen.

Knap herstel

Van Iersel en Ypma stonden tegen de Finsen Riika Lehtonen en Niina Ahtiainen door een onwennig begin een set af, maar herstelden zich knap (11-21 21-19 15-10) en rekenden vervolgens in iets meer dan een half uur af met Jagoda Gruszczynska en Agata Ceynowa uit Polen: 21-9 21-18.

Stam en Schoon moesten met 16-21 en 15-21 hun meerdere erkennen in het Zwitserse tweetal Esmée Böbner/Zoé Vergé-Dépré, maar bereikten 's avonds ten koste van Nadine Strauss en Anja Dörfler de tussenronde gemakkelijk: 21-5 21-14. De eerste set vergde 13 minuten. De Oostenrijkse vrouwen maakten hun eerste punt pas toen ze al met 12-0 achterstonden. In de tweede hielden ze tot 11-11 gelijke tred om vervolgens opnieuw diep te buigen.

Meer uit Sport

Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

19 minuten geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

2 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

3 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

4 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

5 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

17 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

20 uur geleden