Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overtuigende start beachvolleybalsters Oranje op EK

Overtuigende start beachvolleybalsters Oranje op EK

WENEN (ANP) - De Nederlandse beachvolleybalsters zijn het Europees kampioenschap in Wenen overtuigend begonnen. De Oranjeteams Sanne Keizer/Madelein Meppelink en Marleen van Iersel/Pleun Ypma verzekerden zich al van een plek in de achtste finales. Katja Stam en Raïsa Schoon wachtte na een nederlaag in hun openingswedstrijd nog wel een uitdaging om het toernooi te vervolgen, maar het bleek uiteindelijk een 'koud kunstje'.

Meppelink en Keizer wonnen tweemaal. Het geroutineerde Nederlandse duo, dat bij de Olympische Spelen in de groepsfase teleurstelde, versloeg woensdagmiddag in de strijd om de eerste plaats in de poule het Duitse koppel Isabel Schneider/Victoria Bieneck, eveneens dertigers, in drie sets: 21-18 14-21 15-11.

Eerder op de dag waren de Europees kampioenen van 2018 aanzienlijk sneller klaar met de jonge Oostenrijksen Franziska Friedl en Eva Pfeffer: 21-18 21-13. "In de eerste set hebben we hen nog wel behoorlijk gepest. Daarna niet meer echt", vatte de 23-jarige Friedl het duel voor eigen publiek bondig samen.

Knap herstel

Van Iersel en Ypma stonden tegen de Finsen Riika Lehtonen en Niina Ahtiainen door een onwennig begin een set af, maar herstelden zich knap (11-21 21-19 15-10) en rekenden vervolgens in iets meer dan een half uur af met Jagoda Gruszczynska en Agata Ceynowa uit Polen: 21-9 21-18.

Stam en Schoon moesten met 16-21 en 15-21 hun meerdere erkennen in het Zwitserse tweetal Esmée Böbner/Zoé Vergé-Dépré, maar bereikten 's avonds ten koste van Nadine Strauss en Anja Dörfler de tussenronde gemakkelijk: 21-5 21-14. De eerste set vergde 13 minuten. De Oostenrijkse vrouwen maakten hun eerste punt pas toen ze al met 12-0 achterstonden. In de tweede hielden ze tot 11-11 gelijke tred om vervolgens opnieuw diep te buigen.

Meer uit Sport

Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

27 minuten geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

2 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

4 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

5 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

6 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

14 uur geleden