Overtredingen ontdekt op containerschepen bij dronecontroles
DEN HAAG (ANP) - Bij controles met drones op het goed vastzetten van containers op containerschepen werden vorig jaar in een kwart van de gevallen overtredingen ontdekt. Dat melden de kustwacht en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) vrijdag. Voor de controles vaart een droneteam van de ILT mee met een schip van de kustwacht.
In totaal werden 44 containerschepen met de drones gecontroleerd. Op 21 schepen werden mogelijke tekortkomingen geconstateerd, waarop ILT-inspecteurs in de haven bij dertien schepen aan boord gingen. Op elf van die schepen werden inderdaad overtredingen vastgesteld. Zo waren containers niet goed vastgezet of voldeed de ladingcomputer niet aan de eisen. Acht schepen konden niet worden gecontroleerd in de haven, bijvoorbeeld omdat zij doorvoeren.
Deze manier van controleren is overigens vrij nieuw. In 2021 werd gestart met een proef en die bleek succesvol. "Het inzetten van drones is zeer effectief. Het biedt ons de mogelijkheid om overtredingen te constateren, terwijl het containerschip blijft varen. De bemanning wordt dan niet gestoord in hun werk en wij kunnen op deze manier gerichte controles uitvoeren", aldus ILT-directeur Karin Visser. Vorig jaar is dan ook weer gebruikgemaakt van drones voor controles en in 2023 gaat de ILT door met het controleren van containerschepen.
In 2019 vond nog een ramp plaats met containerschip MSC Zoe. Tijdens een storm sloegen in het Nederlandse en Duitse deel van de Noordzee boven de Waddeneilanden 342 containers van boord, met grote milieuschade als gevolg.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
45 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
2 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geleden