Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overtredingen ontdekt op containerschepen bij dronecontroles

Overtredingen ontdekt op containerschepen bij dronecontroles

DEN HAAG (ANP) - Bij controles met drones op het goed vastzetten van containers op containerschepen werden vorig jaar in een kwart van de gevallen overtredingen ontdekt. Dat melden de kustwacht en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) vrijdag. Voor de controles vaart een droneteam van de ILT mee met een schip van de kustwacht.

In totaal werden 44 containerschepen met de drones gecontroleerd. Op 21 schepen werden mogelijke tekortkomingen geconstateerd, waarop ILT-inspecteurs in de haven bij dertien schepen aan boord gingen. Op elf van die schepen werden inderdaad overtredingen vastgesteld. Zo waren containers niet goed vastgezet of voldeed de ladingcomputer niet aan de eisen. Acht schepen konden niet worden gecontroleerd in de haven, bijvoorbeeld omdat zij doorvoeren.

Deze manier van controleren is overigens vrij nieuw. In 2021 werd gestart met een proef en die bleek succesvol. "Het inzetten van drones is zeer effectief. Het biedt ons de mogelijkheid om overtredingen te constateren, terwijl het containerschip blijft varen. De bemanning wordt dan niet gestoord in hun werk en wij kunnen op deze manier gerichte controles uitvoeren", aldus ILT-directeur Karin Visser. Vorig jaar is dan ook weer gebruikgemaakt van drones voor controles en in 2023 gaat de ILT door met het controleren van containerschepen.

In 2019 vond nog een ramp plaats met containerschip MSC Zoe. Tijdens een storm sloegen in het Nederlandse en Duitse deel van de Noordzee boven de Waddeneilanden 342 containers van boord, met grote milieuschade als gevolg.

Meer uit Binnenland

Man (25) vrijgesproken van poging tot aanslag De Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een van de verdachten van een explosie bij een horecazaak op de Plantage Kerklaan in Amsterdam, de 25-jarige Querenshyo T., is woensdag vrijgesproken. Ook is hij vrijgesproken van betrokkenheid bij een poging van een 14-jarige jongen om een vuurwerkbom te laten afgaan bij een vestiging van De Pizzabakkers aan dezelfde straat. De twee incidenten waren op 2 en 3 september vorig jaar.

18 minuten geleden
OM in hoger beroep na tbs voor doden Lisanne in Hoog-Keppel

ZUTPHEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank over de dood van de 23-jarige Lisanne in het Gelderse Hoog-Keppel in 2024. De man die haar doodde, de 26-jarige Christiaan W. uit Ulft, werd dinsdag veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. Hij werd volledig ontoerekeningsvatbaar verklaard, omdat hij in een psychose verkeerde toen hij het slachtoffer doodstak.

1 uur geleden
Nederlanders opgepakt voor oplichten van honderden beleggers

DEN HAAG (ANP) - Honderden Nederlanders en mensen uit andere landen zijn waarschijnlijk opgelicht door een bende beleggingsfraudeurs. De criminelen verdienden daar meer dan 100 miljoen euro per maand aan, schat de politie. Meerdere mensen zijn opgepakt.

1 uur geleden
Eis: 10 jaar cel voor opzettelijk doodrijden man (18) Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel geëist tegen Tyrone H. voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis begin maart vorig jaar. Justitie meent dat de 24-jarige Hagenaar twee keer over het slachtoffer heen reed na een vechtpartij. Dit gebeurde "willens en wetens uit boosheid", zei de officier van justitie. "Er is hier sprake van een gerichte wraakactie."

2 uur geleden
Nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel in gebruik

TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is in gebruik genomen, meldt het Rode Kruis. "De eerste vier mensen zijn binnen", laat een woordvoerder van de organisatie woensdag weten.

2 uur geleden
Regenboog van WorldPride wordt zichtbaar in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens WorldPride, van 25 juli tot en met 8 augustus, wordt Amsterdam een 'Rainbow City'. Meer dan vijftig iconische gebouwen in de hoofdstad zullen in die periode hun gevels verlichten of versieren met regenboogkleuren.

2 uur geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

3 uur geleden