Overtreding coronaregels kan stadionverbod van 3 maanden kosten
ZEIST (ANP) - Bezoekers van wedstrijden in het betaalde voetbal die coronaregels overtreden, riskeren een stadionverbod van drie maanden. Dat staat in de richtlijnen van de KNVB voor het komende seizoen.
Een "overtreding van de (aanvullende) veiligheids- en/of hygiënevoorschriften met betrekking tot Covid-19" kan een uitsluiting van drie maanden kosten. Eventueel is ook een alternatieve straf mogelijk waarbij een aantal uren onbetaald werk wordt verricht voor een club. Voor de schending van een coronaregel geldt dan een tijdsduur van 6 tot en met 9 uur.
Vanaf 1 juli is er weer publiek welkom in de (voetbal)stadions. De bezoekers dienen zich echter wel te houden aan tal van voorschriften. De 1,5 meterregel moet op het complex sowieso overal in acht worden genomen, hetgeen betekent dat slechts een deel van de stadioncapaciteit kan worden benut. Spreekkoren, gezang en uitbundig juichen zijn nog niet toegestaan. De clubs en KNVB werken nog aan een algeheel protocol waaraan iedereen zich in het stadion dient te houden.
'Laatste redmiddel'
Een woordvoerder van de KNVB benadrukte dat een stadionverbod voor overtredingen van de coronaregels een "laatste redmiddel" is. De voetbalbond heeft dat donderdag de clubs nog eens duidelijk gemaakt in een verklaring. De clubs en de supporters zullen met elkaar in gesprek moeten gaan over het gedrag in het stadion om de "uiterste stap" van een verbod te voorkomen, aldus de KNVB-zegsman.
Het seizoen in de eredivisie begint op 12 september. Het Nederlands elftal speelt op 4 en 7 september eerst nog twee thuiswedstrijden in de Nations League. In augustus hopen de profclubs al een aantal oefenwedstrijden te kunnen spelen, ook om het coronaprotocol in het stadion te kunnen uitproberen.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden