Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overtreding coronaregels kan stadionverbod van 3 maanden kosten

Overtreding coronaregels kan stadionverbod van 3 maanden kosten

ZEIST (ANP) - Bezoekers van wedstrijden in het betaalde voetbal die coronaregels overtreden, riskeren een stadionverbod van drie maanden. Dat staat in de richtlijnen van de KNVB voor het komende seizoen.

Een "overtreding van de (aanvullende) veiligheids- en/of hygiënevoorschriften met betrekking tot Covid-19" kan een uitsluiting van drie maanden kosten. Eventueel is ook een alternatieve straf mogelijk waarbij een aantal uren onbetaald werk wordt verricht voor een club. Voor de schending van een coronaregel geldt dan een tijdsduur van 6 tot en met 9 uur.

Vanaf 1 juli is er weer publiek welkom in de (voetbal)stadions. De bezoekers dienen zich echter wel te houden aan tal van voorschriften. De 1,5 meterregel moet op het complex sowieso overal in acht worden genomen, hetgeen betekent dat slechts een deel van de stadioncapaciteit kan worden benut. Spreekkoren, gezang en uitbundig juichen zijn nog niet toegestaan. De clubs en KNVB werken nog aan een algeheel protocol waaraan iedereen zich in het stadion dient te houden.

'Laatste redmiddel'

Een woordvoerder van de KNVB benadrukte dat een stadionverbod voor overtredingen van de coronaregels een "laatste redmiddel" is. De voetbalbond heeft dat donderdag de clubs nog eens duidelijk gemaakt in een verklaring. De clubs en de supporters zullen met elkaar in gesprek moeten gaan over het gedrag in het stadion om de "uiterste stap" van een verbod te voorkomen, aldus de KNVB-zegsman.

Het seizoen in de eredivisie begint op 12 september. Het Nederlands elftal speelt op 4 en 7 september eerst nog twee thuiswedstrijden in de Nations League. In augustus hopen de profclubs al een aantal oefenwedstrijden te kunnen spelen, ook om het coronaprotocol in het stadion te kunnen uitproberen.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

9 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

13 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

14 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

14 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

16 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

16 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

16 uur geleden