
Overtreders avondklok op Aruba betalen boete niet
ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba hebben sinds de invoering van de avondklok op 21 maart 355 mensen een boete van 1000 gulden (500 euro) gekregen omdat ze zonder reden op straat waren. Het merendeel, 308 mensen, heeft hun boete echter nog steeds niet betaald.
Volgens officier van justitie Yolanda Pronk lopen die nu het risico om voor de rechter te moeten verschijnen en een hogere boete te krijgen. Wie helemaal niet betaalt, moet twintig dagen de gevangenis in. Dertien personen hebben de boete betaald, 34 hebben een betalingsgregeling aangevraagd.
De avondklok op Aruba geldt tussen negen uur 's avonds en zes uur 's ochtends en is ingesteld om verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus te voorkomen. Op het eiland zijn 92 positieve besmettingen geregistreerd. Inmiddels zijn 32 mensen hersteld. Niemand is overleden.
De overheid deed dinsdag een oproep aan mensen die recent zijn geknipt door een bepaalde kapper, om zich te melden. De kapper is besmet met corona en ligt nu op de intensive care. Het vermoeden bestaat dat de kapper meerdere klanten heeft besmet, mogelijk in de kapsalon of daarna tijdens huisbezoeken. De regering op Aruba verbiedt kappers en schoonheidsspecialisten thuis te werken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de gemeente Den Haag zijn tot nu toe zes demonstraties aangemeld rondom de NAVO-top. Tijdens de top eind juni komen duizenden mensen naar de stad, onder wie 45 regeringsleiders en staatshoofden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.
3 uur geleden