Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstroomde Australische steden maken zich op voor meer regen

Overstroomde Australische steden maken zich op voor meer regen

SYDNEY (ANP) - In de Australische deelstaten New South Wales (NSW) en Victoria stijgt het water nog steeds rond verschillende steden. In afwachting van meer regen verstevigen inwoners hun huizen met zandzakken en worden er dijken gebouwd.

Autoriteiten van de deelstaten dringen er bij inwoners op aan om te evacueren, voordat dit door het opkomende water niet meer mogelijk is. Vorige week viel er in een groot deel van de staat Victoria, het zuiden van NSW en het noorden van Tasmanië in twee dagen de hoeveelheid regen die normaal in een maand tijd valt, met overstromingen tot gevolg.

Delen van Oost-Australië kunnen ook de komende vijf dagen tot 100 millimeter verwachten, wat ongeveer een tiende van het jaartotaal is in sommige gebieden, zo meldt het Australische Bureau of Meteorology. "De verwachte regenval in de komende dagen zal niet zo wijdverspreid, intens of zwaar zijn, en als gevolg daarvan verwachten we geen nieuwe grote overstromingen."

Desalniettemin bereikt de Murray, de grootste rivier van Australië, later deze week de hoogste stand in dertig jaar. Reden voor het 250 kilometer ten noorden van Melbourne gelegen Echuca om een dijk van aarde aan te leggen. De plaats heeft te maken met een tweede overstroming in een week tijd. In de nabijgelegen stad Moama worden zandzakken gevuld. Volgens de politie werd in het noorden van Victoria woensdag een 65-jarige man dood gevonden in het overstromingswater.

Meer uit Buitenland

VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

1 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

1 uur geleden
Demonstraties in heel Frankrijk om dood Lyhanna

PARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.

2 uur geleden
Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

2 uur geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

3 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

4 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

4 uur geleden