Overstroomde Australische steden maken zich op voor meer regen
SYDNEY (ANP) - In de Australische deelstaten New South Wales (NSW) en Victoria stijgt het water nog steeds rond verschillende steden. In afwachting van meer regen verstevigen inwoners hun huizen met zandzakken en worden er dijken gebouwd.
Autoriteiten van de deelstaten dringen er bij inwoners op aan om te evacueren, voordat dit door het opkomende water niet meer mogelijk is. Vorige week viel er in een groot deel van de staat Victoria, het zuiden van NSW en het noorden van Tasmanië in twee dagen de hoeveelheid regen die normaal in een maand tijd valt, met overstromingen tot gevolg.
Delen van Oost-Australië kunnen ook de komende vijf dagen tot 100 millimeter verwachten, wat ongeveer een tiende van het jaartotaal is in sommige gebieden, zo meldt het Australische Bureau of Meteorology. "De verwachte regenval in de komende dagen zal niet zo wijdverspreid, intens of zwaar zijn, en als gevolg daarvan verwachten we geen nieuwe grote overstromingen."
Desalniettemin bereikt de Murray, de grootste rivier van Australië, later deze week de hoogste stand in dertig jaar. Reden voor het 250 kilometer ten noorden van Melbourne gelegen Echuca om een dijk van aarde aan te leggen. De plaats heeft te maken met een tweede overstroming in een week tijd. In de nabijgelegen stad Moama worden zandzakken gevuld. Volgens de politie werd in het noorden van Victoria woensdag een 65-jarige man dood gevonden in het overstromingswater.
Meer uit Buitenland
CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
3 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
10 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
13 uur geleden