Overstromingsgevaar na stortregens in grote delen van Spanje
MADRID (ANP/DPA) - Noodweer leidt zondag in grote delen van Spanje tot overlast. In de regio's Madrid, Toledo en Cadiz is code rood van kracht wegens stortregens en overstromingsgevaar. In onder meer Andalusië, Catalonië en Castilië en León geldt code oranje.
In Alcanar, een stadje halverwege Valencia en Barcelona, was zondagochtend een uitgaansverbod van kracht. Ook werden de circa tienduizend inwoners opgeroepen zoveel mogelijk de bovenste etages van hun huizen op te zoeken. In 24 uur is 215 liter regen per vierkante meter gevallen en de autoriteiten vreesden grote overstromingen. Aan het begin van de middag werd het uitgaansverbod ingetrokken, maar burgers wordt nog altijd geadviseerd binnen te blijven.
Ook inwoners van Madrid zijn opgeroepen om niet de straat op te gaan. Parken in de hoofdstad zijn gesloten, net als veel verkeerstunnels. Voetbalbond LaLiga heeft de wedstrijd tussen Atlético Madrid en Sevilla, die zondagavond in de hoofdstad zou worden gespeeld, afgelast.
Storm
Het slechte weer leidt tot veel verkeersoverlast. Meerdere wegen en snelwegen zijn geblokkeerd door water en modderstromen en het treinverkeer tussen Barcelona en Valencia is stilgelegd. Veerboten tussen het Spaanse vasteland en de eilanden Ibiza en Mallorca varen slechts beperkt.
Spanje wordt al sinds zaterdag geteisterd door een storm die zeer langzaam over het land trekt. Het noodweer gaat gepaard met zware regen- en hagelbuien, onweer en winden met orkaankracht. Naar verwachting duurt het tot maandag totdat de regen afneemt. Volgens Spaanse media heeft het noodweer twee levens geëist. Twee toeristen kwamen zaterdag om het leven toen ze in de buurt van Zaragoza in een rivier vielen en verdronken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.
23 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.
24 minuten geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.
31 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Inwoners van de Spaanse provincie Valencia hebben woensdagavond even na 22.00 uur een bericht ontvangen waarin zij worden gewaarschuwd voor overstromingsgevaar vanwege zware regenval, zo meldt de Spaanse krant El País.
37 minuten geleden