Overstromingen maken herverzekeren volgens Munich Re duurder
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse herverzekeraar Munich Re verwacht dat de prijzen voor herverzekeren gaan stijgen. Dat komt onder meer door de grote overstromingen van afgelopen zomer in Duitsland en Nederland. Andere gebieden in Europa zijn getroffen door grote bosbranden. Ook de coronacrisis, de stijgende inflatie en het stijgende aantal cyberaanvallen spelen volgens Munich Re een rol bij het stijgen van de prijzen.
In juli leidden overstromingen tot grote schade in Duitsland, Nederland en andere delen van Europa. Die hebben in totaal voor zo'n 46 miljard euro aan schade veroorzaakt, waarvan 9 miljard euro was verzekerd. Het grootste deel, 33 miljard euro, werd in Duitsland geleden. Volgens Munich Re was het de duurste natuurramp in de Duitse geschiedenis.
Door klimaatverandering is de verwachting dat er vaker dit soort extreme weersomstandigheden zullen voorkomen. "Naast verbeterde preventieve maatregelen moet bij risicobeoordelingen meer rekening worden gehouden met de invloed van klimaatverandering, die juist dit soort regionale extreme regenval waarschijnlijker maakt", aldus Munich Re.
Cyberaanvallen
Het bedrijf vindt ook dat er meer aandacht moet komen voor de preventie van cyberaanvallen. De schade die door dit soort aanvallen wordt veroorzaakt kan niet alleen door verzekeraars worden gedragen, vindt Munich Re. Daarom zou er overheidssteun moeten komen om "bepaalde systemische cyberrisico's te bestrijden, bijvoorbeeld die het gevolg zijn van cyberoorlogvoering".
Het algemene prijspeil stijgt de afgelopen tijd ook hard. Door de hogere inflatie wordt herverzekeren eveneens duurder.
Reguliere verzekeraars kunnen zich bij herverzekeraars indekken tegen het financiële risico dat ze (veel) moeten uitkeren. Herverzekeraars zoals Munich Re bieden die mogelijkheid.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
4 uur geleden