Overstromingen in België door noodweer
DINANT (ANP) - België heeft opnieuw te maken met wateroverlast door zware onweersbuien. In Dinant in de provincie Namen staan straten blank, melden Belgische media, die beelden van sociale media delen waarop door het water meegesleurde auto's te zien zijn.
In de provincie Namen staan meerdere wegen blank.
Het slechte weer trekt over België vanuit Antwerpen en Vlaams-Brabant en brak rond 20.00 uur los boven Wallonië. Later op de avond krijgen ook de gebieden die vorige week zwaar werden getroffen door overstromingen met nieuw noodweer te maken.
Spoedvergadering
De gouverneur van de provincie Luik heeft een spoedvergadering belegd om maatregelen tegen nieuwe overstromingen voor te bereiden. Hulpdiensten, brandweer en opvangcentra staan klaar om hulp te bieden. Ook liggen plannen voor evacuatie van bewoners klaar.
De VRT meldt dat boven plaatsen die eerder zwaar werden getroffen, zoal Pepinster, zaterdagmiddag een drone met luidspreker werd ingezet om bewoners op te roepen de eerste verdieping van hun woning op te zoeken of te vertrekken.
Bij de overstromingen van vorige week kwamen in België 36 mensen om het leven, 7 mensen worden nog vermist.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
33 minuten geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
7 uur geleden