Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstroming in Maleisië zit chipbedrijf Besi dwars

Overstroming in Maleisië zit chipbedrijf Besi dwars

DUIVEN (ANP) - Overstromingen door hevige regenval in Maleisië hebben ervoor gezorgd dat chipbedrijf Besi de productie in een fabriek in dat land heeft moeten stilleggen. De assemblage van zo'n zestig apparaten voor het maken van chips kan daarom voorlopig niet worden afgemaakt. Al het personeel van de fabriek is veilig, laat de onderneming weten.

Hoewel Besi inmiddels weer aan het werk is om de schade aan de fabriek te herstellen zodat de assemblage kan worden hervat, denkt het Nederlandse chipbedrijf dat de zestig machines dit kwartaal niet meer afgeleverd gaan worden, zoals wel was gepland. Daarmee loopt Besi zo'n 25 miljoen euro aan omzet mis. De geplande uitbouw van de productie in de eerste helft van volgend jaar komt niet in gevaar.

De kosten voor de reparaties of vervanging van onderdelen van de apparaten die werden gemaakt in de fabriek zullen tussen de 4 en 6 miljoen euro liggen. Daarnaast denkt Besi maximaal 2 miljoen euro kwijt te zijn voor het repareren van de gebouwen en de machines waarmee het bedrijf werkt.

Tegenvaller

Besi denkt door de tegenvaller nu dat de omzet in het huidige kwartaal zo'n 15 à 20 procent lager zal uitkomen dan in het derde kwartaal. Eerder ging de onderneming nog uit van een afname van tussen de 5 en 15 procent.

Wel zijn de orders die in het vierde kwart binnenkwamen met een verwachte 180 miljoen à 190 miljoen euro aanzienlijk hoger dan vorig jaar in het vierde kwartaal. Toen kwamen er voor 157,3 miljoen euro aan bestellingen binnen. Dat geeft volgens Besi aan dat de markt voor chips en alles wat daarbij hoort nog altijd sterk is, ook in wat traditioneel gezien het minste kwartaal van het jaar is.

Meer uit Financieel

ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

18 minuten geleden
Bijna een kwart minder bedrijven failliet in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.

40 minuten geleden
IEA voorziet daling energiekosten huishoudens door verduurzaming

PARIJS (ANP) - Woningisolatie, elektrische auto's, zonnepanelen en warmtepompen verlagen de komende jaren de gemiddelde energiekosten van huishoudens in ontwikkelde economieën. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) spreekt die verwachting uit in het jaarlijkse World Energy Outlook-rapport.

1 uur geleden
Trump dineert woensdag met Wall Street-bazen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ontvangt woensdag topbestuurders uit de financiële sector voor een diner in het Witte Huis, aldus twee functionarissen die bekend zijn met de plannen.

1 uur geleden
Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

8 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

11 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

13 uur geleden