Overstappen telecomaanbieder wordt makkelijker
DEN HAAG (ANP) - Een klant die van telecomprovider verandert, krijgt nog een half jaar na de overstap toegang tot zijn e-mailadres van de oude aanbieder. Daarover heeft het kabinet afspraken met de sector gemaakt. Ook moeten aanbieders voorkomen dat de levering van internet, telefonie en televisie langer dan een werkdag wordt onderbroken.
Uit onderzoek blijkt dat het snel verliezen van toegang tot de oude e-mail - dit gebeurt momenteel na een maand - een van de redenen is waarom consumenten huiverig zijn van telecomaanbieder te veranderen. Daarnaast zijn mensen vaak bang lange tijd zonder internet of vaste telefonie te zitten. Het moet juist makkelijker worden voor consumenten om over te stappen, vindt staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken). "Ik wil graag toe naar een situatie waar meer aanbieders een kans krijgen en consumenten bewuster zijn van keuzemogelijkheden."
Ze wil ook dat ondernemers schriftelijk toestemming moeten geven om van provider te veranderen. Daarmee hoopt ze een einde te maken aan de praktijk die 'lijnkaping' wordt genoemd. Ondernemers krijgen dan een telefoontje van een aanbieder en zijn na een kort gesprek onbewust overgestapt, omdat ze op bepaalde vragen 'ja' hebben gezegd.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
43 minuten geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
4 uur geleden