Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstap naar bevoorrading overdag kost banen bij super Tesco

Overstap naar bevoorrading overdag kost banen bij super Tesco

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse supermarktketen Tesco schrapt circa 1600 banen, terwijl het tal van veranderingen doorvoert in zijn bedrijfsvoering. Het concern stapt bijvoorbeeld in 85 filialen over op bevoorrading overdag in plaats van 's nachts.

Ook zullen pompstations, die Tesco eveneens uitbaat, op 36 locaties 's nachts onbemand worden. Dan moet je als automobilist voortaan bij een betaalautomaat afrekenen. Tesco heeft eveneens aangekondigd dat in meer dan driehonderd winkels speciale afdelingen voor vlees, vis en warme broodjes worden gesloten, omdat er in die vestigingen te weinig vraag zou zijn naar dat aanbod.

Daarnaast is ervoor gekozen om niet meer verder te gaan met de dertien zaken van Tesco's budgetdochter Jack's. Zeven van die winkels worden gesloten, de rest wordt omgebouwd tot zogeheten Tesco-superstores. Met Jack's wilde Tesco-baas Dave Lewis aanvankelijk scherper de concurrentie aangaan met de Duitse discounters Aldi en Lidl. Maar bij nader inzien vindt het bedrijf het toch beter om zich op zijn kerntaken te richten.

Alternatieve functies

Medewerkers die door de ingreep hun baan verliezen, kunnen mogelijk wel bij Tesco aan de slag blijven. Volgens de super zijn er namelijk genoeg alternatieve functies te vinden. Tesco heeft momenteel zo'n 3000 vacatures. Vakbond Usdaw noemt de reorganisatie niettemin "verwoestend" en wil hierover in gesprek met Tesco.

Tesco is een groot internationaal concern. In het Verenigd Koninkrijk en Ierland telt de onderneming circa 3800 vestigingen en meer dan 300.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

40 minuten geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

5 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

6 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

7 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

7 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

9 uur geleden