Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstap naar bevoorrading overdag kost banen bij super Tesco

Overstap naar bevoorrading overdag kost banen bij super Tesco

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse supermarktketen Tesco schrapt circa 1600 banen, terwijl het tal van veranderingen doorvoert in zijn bedrijfsvoering. Het concern stapt bijvoorbeeld in 85 filialen over op bevoorrading overdag in plaats van 's nachts.

Ook zullen pompstations, die Tesco eveneens uitbaat, op 36 locaties 's nachts onbemand worden. Dan moet je als automobilist voortaan bij een betaalautomaat afrekenen. Tesco heeft eveneens aangekondigd dat in meer dan driehonderd winkels speciale afdelingen voor vlees, vis en warme broodjes worden gesloten, omdat er in die vestigingen te weinig vraag zou zijn naar dat aanbod.

Daarnaast is ervoor gekozen om niet meer verder te gaan met de dertien zaken van Tesco's budgetdochter Jack's. Zeven van die winkels worden gesloten, de rest wordt omgebouwd tot zogeheten Tesco-superstores. Met Jack's wilde Tesco-baas Dave Lewis aanvankelijk scherper de concurrentie aangaan met de Duitse discounters Aldi en Lidl. Maar bij nader inzien vindt het bedrijf het toch beter om zich op zijn kerntaken te richten.

Alternatieve functies

Medewerkers die door de ingreep hun baan verliezen, kunnen mogelijk wel bij Tesco aan de slag blijven. Volgens de super zijn er namelijk genoeg alternatieve functies te vinden. Tesco heeft momenteel zo'n 3000 vacatures. Vakbond Usdaw noemt de reorganisatie niettemin "verwoestend" en wil hierover in gesprek met Tesco.

Tesco is een groot internationaal concern. In het Verenigd Koninkrijk en Ierland telt de onderneming circa 3800 vestigingen en meer dan 300.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

48 minuten geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

1 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

1 uur geleden
Frankrijk overweegt winstbelasting energiebedrijven om Iranoorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.

1 uur geleden
Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

1 uur geleden