Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overslag Rotterdamse haven nagenoeg gelijk in eerste helft 2024

Overslag Rotterdamse haven nagenoeg gelijk in eerste helft 2024

ROTTERDAM (ANP) - De goederenoverslag in de Rotterdamse haven is in het eerste halfjaar van 2024 vrijwel gelijk gebleven ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Over het gehele jaar wordt een lichte stijging verwacht omdat de containeroverslag weer aantrekt.

De overslag kwam de eerste zes maanden van dit jaar uit op 220 miljoen ton. Dat is 0,3 procent lager dan in dezelfde periode in 2023. Vooral de overslag van kolen, ruwe olie en overig nat massagoed nam af.

De overslag van containers steeg met 4,2 procent, als gevolg van de aantrekkende vraag naar consumptiegoederen. Ook is er een vervroegd piekseizoen, omdat importeurs hun producten eerder bestellen vanwege langere vaartijden en gewijzigde vaarroutes.

Onrust Rode Zee

Schepen varen sinds eind 2023, als gevolg van onrust rond de Rode Zee, niet meer door het Suezkanaal. De containermarkt past zich nog steeds aan deze nieuwe situatie aan, wat de planning van de aankomst van schepen bemoeilijkt.

"Na een periode van economische onzekerheid zien we dat de vraag naar grondstoffen en consumptieproducten begint toe te nemen. Dit heeft geleid tot groei van de containeroverslag in het eerste halfjaar", zegt de Rotterdamse haventopman Boudewijn Siemons. Of die ontwikkeling ook gaat doorzetten op andere gebieden is volgens hem mede afhankelijk van het tempo waarmee de Europese industrie aantrekt in de komende maanden.

De energie- en grondstoffentransitie zijn op dit moment volgens Siemons de grootste uitdagingen voor de Europese havens. Havens en industrie in Noordwest-Europa werken daarom steeds vaker samen. "We moeten daarom meer denken en handelen vanuit dat grensoverstijgende belang", stelt Siemons. "Vertraging betekent dat we geopolitiek kwetsbaar blijven en dat is slecht voor Nederland en voor Europa".

Meer uit Financieel

Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

2 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

15 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

16 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

18 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

19 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

19 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

20 uur geleden