Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overslag haven Rotterdam neemt toe, nog geen volledig herstel

Overslag haven Rotterdam neemt toe, nog geen volledig herstel

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in het eerste kwartaal van 2021 gegroeid. Daarmee zet de haven een stap richting herstel, maar het niveau van voor de coronacrisis is nog niet bereikt. De overslag van biomassa nam toe, maar ook de vraag naar energiekolen steeg door de koude winter.

De overslag steeg in het eerste kwartaal met 3 procent op jaarbasis, naar 115,8 miljoen ton. Vorig jaar was in dezelfde periode nog sprake van een daling van ruim 9 procent door de impact van de coronacrisis.

Er werden in de afgelopen periode 4,5 procent meer containers afgehandeld. Het volume groeide volgens het Havenbedrijf Rotterdam door de sterke vraag naar consumentengoederen. Toch daalde de containeroverslag in tonnen doordat er sprake was van een gemiddeld lager gewicht per container en een stijging van het aantal lege containers.

"De meest actuele uitdaging is de logistieke afhandeling na de Suez-stremming", zegt directeur Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam. Het Suezkanaal werd in maart zes dagen lang geblokkeerd doordat een containerschip, de Ever Given, overdwars vast kwam te liggen op de belangrijke vaarroute tussen Europa en Aziƫ. Net als de Ever Given hadden veel gestremde schepen in het Egyptische kanaal Rotterdam als bestemming.

Door de stremming arriveren schepen vertraagd en kort achter elkaar in de haven. "Het is nog steeds druk, maar geen crisis", zegt een woordvoerder.

Meer uit Financieel

LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

32 minuten geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

33 minuten geleden
Telemarketeer Green Consultancy betaalt gedupeerden terug

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.

1 uur geleden
Odido stopt eind mei met internetdienst Tele2 Thuis

DEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.

1 uur geleden
Scheepvaart wacht op details over plan VS in Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.

2 uur geleden
Olietopman VAE zegt dat verlaten OPEC nationaal belang dient

DUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.

2 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: alle opties open na Trump-tarieven auto's

BRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden