Overnames vitale bedrijven met terugwerkende kracht getoetst
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat overnames en investeringen in bepaalde belangrijke bedrijven met terugwerkende kracht toetsen. Dat zal gebeuren als de bescherming van de nationale veiligheid daartoe aanleiding geeft, schrijft minister Eric Wiebes (Economische Zaken) aan de Tweede Kamer.
Door de coronacrisis kan het risico volgens de minister toenemen dat bedrijven te maken krijgen met ongewenste investeringen of overnames. Het kabinet werkt al aan een wet om overnames of investeringen die een gevaar vormen voor de nationale veiligheid te kunnen toetsen.
Die toekomstige wet zal met terugwerkende kracht vanaf 2 juni 2020 in werking treden, aldus Wiebes. Daardoor kan het kabinet als de wet er eenmaal is, investeringen of overnames die in de tussentijd gedaan zijn, alsnog tegen het licht houden. In het uiterste geval kan een deal dan worden teruggedraaid.
Krachtig middel
Het besluit is van toepassing op bedrijven die "vitale processen en infrastructuur" leveren zoals in de telecom. Ook gaat het om ondernemingen die hoogwaardige gevoelige technologie aanbieden zoals ASML.
Wiebes spreekt van een "proportioneel middel" tegen ongewenste overnames die met "terughoudendheid" zal worden toegepast. "Het met terugwerkende kracht toetsen van overnames en investeringen is een krachtig middel, waar naar verwachting een afschrikwekkend effect van zal uitgaan", aldus Wiebes.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Lijsttrekker van BIJ1 Tofik Dibi heeft zijn stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen. Hij deed dat in Buurthuis Gein in Amsterdam Zuidoost.
32 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Lijsttrekker Jimmy Dijk (SP) heeft samen met zijn vrouw, met wie hij onlangs trouwde, gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. Dat deed hij in zijn woonplaats Groningen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zijn stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen. Schoof ging naar de stembus in Theater De Vaillant in de Schilderwijk in Den Haag.
48 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Pieter Omtzigt (51) zal op woensdagavond niet aanwezig zijn op de uitslagenavond van Nieuw Sociaal Contract (NSC) in Amersfoort. Dat heeft een woordvoerder van de partij aan het ANP laten weten. Omtzigt was in 2023 de medeoprichter van de partij, die bij de vorige parlementsverkiezingen twintig zetels haalde.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz heeft haar stem voor de Tweede Kamerverkiezingen uitgebracht. Dat deed de partijleider in haar woonplaats Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie kandidaten bij de Tweede Kamerverkiezingen woensdag worden burgemeester en komen daardoor niet in de Kamer. Ze werden tijdens de campagne voorgedragen. Hun namen kunnen niet meer van het stembiljet worden gehaald, maar ze kunnen wel afzien van een zetel, als ze verkozen zouden worden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tot 10.30 uur woensdagochtend was 12 procent van de kiesgerechtigden naar de stembus gegaan voor de Tweede Kamerverkiezingen, meldt de NOS op basis van Ipsos I&O. Dat is net iets minder dan rond hetzelfde tijdstip twee jaar geleden, bij de vorige Kamerverkiezingen. Toen had rond 10.30 uur 14 procent van de kiezers een stem uitgebracht.
1 uur geleden