Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overnames en uitbreiding zorgen voor groter verlies Delivery Hero

Overnames en uitbreiding zorgen voor groter verlies Delivery Hero

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een groter verlies in vergelijking met een jaar eerder. Dat kwam vooral door de uitgaven aan overnames en andere uitbreidingsplannen, aldus het concern in zijn cijferupdate.

Delivery Hero sloot het halfjaar af met een verlies van ruim 918 miljoen euro. Dit resultaat kwam een jaar eerder nog uit op min 448 miljoen euro. Naast overnames en uitbreiding was het bedrijf ook meer geld kwijt aan IT. Dan gaat het volgens Delivery Hero met name om onderzoek en ontwikkelingsuitgaven voor lokale platformen en ondersteunende diensten. Tegenover het verlies stond wel een omzet die ruimschoots verdubbelde tot bijna 2,5 miljard euro.

Delivery Hero had eerder deze maand zijn financiële doelen voor het hele jaar al verhoogd. Daarbij meldde het bedrijf dat mensen nog altijd volop gebruikmaken van de mogelijkheid om thuis eten te laten bezorgen, ook nu crisismaatregelen steeds meer worden afgebouwd. Het aantal bestellingen nam ook fors toe.

Duitsland

De onderneming is in Duitsland ook begonnen met de verdere uitrol van haar merk Foodpanda, dat ook boodschappen bezorgt. Na Berlijn moet Foodpanda actief worden in steden als Hamburg, München en Frankfurt. Eerder had Delivery Hero zijn Duitse activiteiten aan Just Eat Takeaway verkocht, maar na enkele jaren afwezigheid op zijn thuismarkt keerde het bedrijf er dit jaar terug.

Het Duitse zakenblad Manager Magazin meldde dat Delivery Hero van plan is een investering van 200 miljoen euro te doen in de Duitse boodschappenbezorger Gorillas. Daar zou later dan nog eens een bedrag van 200 miljoen tot 400 miljoen euro bovenop kunnen komen. Delivery Hero wilde niet ingaan op marktgeruchten.

Vorige week werd door de Britse krant The Telegraph nog gemeld dat de Amerikaanse maaltijdbezorger Doordash juist heeft afgezien van een investering in Gorillas. Doordash sprak met Gorillas over een investering van 400 miljoen dollar, omgerekend zo'n 342 miljoen euro. De Amerikanen beëindigden die gesprekken volgens de krant toen Gorillas op zoek ging naar een geldschieter die het bedrijf op een grotere waarde schatte.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

5 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

11 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

12 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

13 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

15 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

16 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

18 uur geleden