Overnames en uitbreiding zorgen voor groter verlies Delivery Hero
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft de eerste helft van het jaar afgesloten met een groter verlies in vergelijking met een jaar eerder. Dat kwam vooral door de uitgaven aan overnames en andere uitbreidingsplannen, aldus het concern in zijn cijferupdate.
Delivery Hero sloot het halfjaar af met een verlies van ruim 918 miljoen euro. Dit resultaat kwam een jaar eerder nog uit op min 448 miljoen euro. Naast overnames en uitbreiding was het bedrijf ook meer geld kwijt aan IT. Dan gaat het volgens Delivery Hero met name om onderzoek en ontwikkelingsuitgaven voor lokale platformen en ondersteunende diensten. Tegenover het verlies stond wel een omzet die ruimschoots verdubbelde tot bijna 2,5 miljard euro.
Delivery Hero had eerder deze maand zijn financiële doelen voor het hele jaar al verhoogd. Daarbij meldde het bedrijf dat mensen nog altijd volop gebruikmaken van de mogelijkheid om thuis eten te laten bezorgen, ook nu crisismaatregelen steeds meer worden afgebouwd. Het aantal bestellingen nam ook fors toe.
Duitsland
De onderneming is in Duitsland ook begonnen met de verdere uitrol van haar merk Foodpanda, dat ook boodschappen bezorgt. Na Berlijn moet Foodpanda actief worden in steden als Hamburg, München en Frankfurt. Eerder had Delivery Hero zijn Duitse activiteiten aan Just Eat Takeaway verkocht, maar na enkele jaren afwezigheid op zijn thuismarkt keerde het bedrijf er dit jaar terug.
Het Duitse zakenblad Manager Magazin meldde dat Delivery Hero van plan is een investering van 200 miljoen euro te doen in de Duitse boodschappenbezorger Gorillas. Daar zou later dan nog eens een bedrag van 200 miljoen tot 400 miljoen euro bovenop kunnen komen. Delivery Hero wilde niet ingaan op marktgeruchten.
Vorige week werd door de Britse krant The Telegraph nog gemeld dat de Amerikaanse maaltijdbezorger Doordash juist heeft afgezien van een investering in Gorillas. Doordash sprak met Gorillas over een investering van 400 miljoen dollar, omgerekend zo'n 342 miljoen euro. De Amerikanen beëindigden die gesprekken volgens de krant toen Gorillas op zoek ging naar een geldschieter die het bedrijf op een grotere waarde schatte.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
18 uur geleden