Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overnameplan Unilever hard afgestraft op Damrak

Overnameplan Unilever hard afgestraft op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever werd maandag hard afgestraft op de Amsterdamse beurs. Beleggers lijken weinig te voelen voor de interesse die het levensmiddelenconcern heeft in een overname van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK). De divisie, die onder meer Advil-pijnstillers en Sensodyne-tandpasta maakt, zou volgens Unilever goed passen in de plannen van het concern om zich meer op gezondheid, beauty en hygiëne te richten.

Unilever raakte 7 procent kwijt en was daarmee de grootste daler in de AEX. Het concern bevestigde eind vorig jaar al een poging te hebben gedaan om het onderdeel los te weken van GSK. Het bod van naar verluidt zo'n 60 miljard euro was echter te laag. Persbureau Bloomberg meldde dat Unilever al met banken heeft gesproken om extra financiering te krijgen om mogelijk met een hoger bod te komen. Een overname van de GSK-divisie zou de grootste ooit zijn voor Unilever. Barclays verlaagde het advies voor Unilever.

In Londen steeg GSK 4 procent. Het Britse farmaceutische concern kondigde eerder al aan zijn consumententak dit jaar op eigen benen te zetten en apart naar de beurs te willen brengen. Ook grote investeringsmaatschappijen zouden naar verluidt al interesse hebben getoond in het onderdeel.

Besi

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de min op 780,11 punten door het koersverlies van zwaargewicht Unilever. De MidKap klom 0,7 procent tot 1085,13 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,6 procent. Wall Street blijft maandag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

Chipbedrijf Besi (plus 5,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, mede dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank. Heineken won 0,3 procent. FNV heeft een aangekondigde staking bij de bierbrouwer opgeschort tot dinsdag 18 januari. De vakbond gaat in op een uitnodiging van het concern om het cao-overleg te hervatten. Afgelopen vrijdag werd er voor het eerst in ruim 25 jaar gestaakt bij Heineken.

Credit Suisse

In Zürich zakte Credit Suisse 1,6 procent. De voorzitter van de Zwitserse bank is per direct afgetreden omdat hij quarantaineregels heeft geschonden. Antonio Horta-Osorio was slechts negen maanden president-commissaris bij de bank, die de afgelopen tijd al door een reeks schandalen werd geplaagd.

De euro was 1,1417 dollar waard tegen 1,1420 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 84,02 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 86,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

3 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

5 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

5 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

5 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

6 uur geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

7 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden