Overnamenieuws stuwt Heijmans naar winst op lager Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans heeft de handelsdag op het Damrak woensdag met een stevige plus van 4,5 procent afgesloten. Het bouwconcern maakte bekend het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij te kopen voor bijna 300 miljoen euro. Daarmee versterkt Heijmans zijn positie in de Nederlandse bouw- en vastgoedontwikkeling, iets waar beleggers verheugd op reageerden.
Verder bleef de stemming op de Europese beurzen terughoudend, waarbij de focus vooral lag op de verklaring van de centralebankpresident Jerome Powell in het Amerikaanse Congres. Volgens Powell heeft de strijd tegen inflatie nog een lange weg te gaan. Ook zouden bijna alle Fed-beleidsmakers het erover eens zijn dat het noodzakelijk is om "de rente iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar".
De AEX-index stond na de slotbel 0,5 procent lager op 759,16 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 892,87 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden respectievelijk 0,6 procent en 0,5 procent.
AkzoNobel
Ook de beurs in Londen sloot lager (min 0,1 procent), na een lichte stijging eerder op de dag. Woensdag werd bekend dat de Britse inflatie in mei met 8,7 procent onverwacht hoog is gebleven. Economen hadden gerekend op een afname, maar het inflatiecijfer bleek gelijk aan dat van april. Daardoor houden beleggers er rekening mee dat de Bank of England de rente donderdag verder verhoogt om de inflatie te beteugelen.
AkzoNobel stond tussen de stijgers in de AEX-index (plus 1,1 procent). Het verfconcern eindigde een dag eerder nog lager, na een winstalarm van het Duitse speciaalchemieconcern Lanxess. Dat stelde nog geen herstel van de vraag te hebben waargenomen. Ook DSM-Firmenich verloor daarop, maar het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf wist in tegenstelling tot AkzoNobel niet de weg omhoog te vinden, en verloor 1 procent.
TKH
In de MidKap zakte TKH 0,8 procent. De technologiegroep leek niet te profiteren van een contract dat een van zijn onderdelen heeft gekregen van windenergiebedrijf Ørsted. Dat omvat de levering van kabels voor een zeewindpark in Taiwan. Bovenaan de lijst van middelgrote fondsen stond kunstmestbedrijf OCI, dat 3 procent steeg.
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 72,62 dollar en Brentolie werd 1,6 procent duurder op 77,12 dollar per vat. De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0902 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
12 uur geleden