Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overnamenieuws stuwt Heijmans naar winst op lager Damrak

Overnamenieuws stuwt Heijmans naar winst op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Heijmans heeft de handelsdag op het Damrak woensdag met een stevige plus van 4,5 procent afgesloten. Het bouwconcern maakte bekend het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij te kopen voor bijna 300 miljoen euro. Daarmee versterkt Heijmans zijn positie in de Nederlandse bouw- en vastgoedontwikkeling, iets waar beleggers verheugd op reageerden.

Verder bleef de stemming op de Europese beurzen terughoudend, waarbij de focus vooral lag op de verklaring van de centralebankpresident Jerome Powell in het Amerikaanse Congres. Volgens Powell heeft de strijd tegen inflatie nog een lange weg te gaan. Ook zouden bijna alle Fed-beleidsmakers het erover eens zijn dat het noodzakelijk is om "de rente iets verder te verhogen tegen het einde van het jaar".

De AEX-index stond na de slotbel 0,5 procent lager op 759,16 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 892,87 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden respectievelijk 0,6 procent en 0,5 procent.

AkzoNobel

Ook de beurs in Londen sloot lager (min 0,1 procent), na een lichte stijging eerder op de dag. Woensdag werd bekend dat de Britse inflatie in mei met 8,7 procent onverwacht hoog is gebleven. Economen hadden gerekend op een afname, maar het inflatiecijfer bleek gelijk aan dat van april. Daardoor houden beleggers er rekening mee dat de Bank of England de rente donderdag verder verhoogt om de inflatie te beteugelen.

AkzoNobel stond tussen de stijgers in de AEX-index (plus 1,1 procent). Het verfconcern eindigde een dag eerder nog lager, na een winstalarm van het Duitse speciaalchemieconcern Lanxess. Dat stelde nog geen herstel van de vraag te hebben waargenomen. Ook DSM-Firmenich verloor daarop, maar het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf wist in tegenstelling tot AkzoNobel niet de weg omhoog te vinden, en verloor 1 procent.

TKH

In de MidKap zakte TKH 0,8 procent. De technologiegroep leek niet te profiteren van een contract dat een van zijn onderdelen heeft gekregen van windenergiebedrijf Ørsted. Dat omvat de levering van kabels voor een zeewindpark in Taiwan. Bovenaan de lijst van middelgrote fondsen stond kunstmestbedrijf OCI, dat 3 procent steeg.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 72,62 dollar en Brentolie werd 1,6 procent duurder op 77,12 dollar per vat. De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0902 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

2 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

3 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

3 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

4 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

5 uur geleden
Directeur IEA: landen kunnen meer olie vrijgeven indien nodig

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.

5 uur geleden
Miljoenen voor Britse huishoudens om stijgende kosten stookolie

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.

6 uur geleden