Overnamebod op Accell en resultaten Philips centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag uit naar een overnamebod op fietsenfabrikant Accell en de resultaten van Philips. Investeerder KKR wil Accell voor 1,6 miljard euro van de beurs halen. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat onlangs al met een winst- en omzetalarm kwam, kampt met een kostbare terugroepactie van slaapapneuapparaten die een stevige hap uit de winst heeft genomen.
Accell liet weten overeenstemming te hebben bereikt met een consortium onder leiding van KKR over een overnamebod van 58 euro per aandeel. De overnameprijs van het moederbedrijf van Batavus en Sparta biedt een premie van 26 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. Het bod wordt unaniem gesteund door het bestuur van Accell.
Philips sloot 2021 af met een winst uit voortgezette activiteiten van 612 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 999 miljoen euro. De problemen met de slaapapneuapparaten zadelden het bedrijf op met een kostenpost van 719 miljoen euro, los nog van eventuele juridische kosten. In het slotkwartaal van het jaar was sprake van een 10 procent lagere omzet. Philips waarschuwde eerder al veel last te hebben van tekorten van elektronische componenten en krapte in de vrachtcapaciteit.
Zware verliesbeurt
De AEX-index lijkt licht lager te beginnen aan de laatste volle week van januari. Ook de andere Europese beurzen zullen in het rood openen na de zware verliesbeurt op vrijdag. In de Aziatische regio ging de aandelenmarkten maandag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds dik 1 procent door koersverliezen bij de Chinese techbedrijven.
Olie- en gasconcern Shell weet eveneens de aandacht op zich gericht. Topman Ben van Beurden zei in een interview met de Franse krant Le Figaro investeringsmogelijkheden ter waarde van 4 miljard euro te bekijken in Frankrijk.
Onderliggende groei
Ook Unilever blijft in de belangstelling staan. Steeds meer aandeelhouders hebben kritiek op de prestaties van het levensmiddelenconcern. Dit keer verklaarde pensioenuitvoerder APG te wachten op "een verbetering van de onderliggende groei van het bedrijf". Zakenkrant The Wall Street Journal meldde daarnaast dat het investeringsfonds Trian Fund van de activistische belegger Nelson Peltz een belang heeft verworven in Unilever.
De euro was 1,1318 dollar waard, tegenover 1,1342 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 85,58 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
6 uur geleden