Overnamebod op Accell en resultaten Philips centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag uit naar een overnamebod op fietsenfabrikant Accell en de resultaten van Philips. Investeerder KKR wil Accell voor 1,6 miljard euro van de beurs halen. Zorgtechnologiebedrijf Philips, dat onlangs al met een winst- en omzetalarm kwam, kampt met een kostbare terugroepactie van slaapapneuapparaten die een stevige hap uit de winst heeft genomen.
Accell liet weten overeenstemming te hebben bereikt met een consortium onder leiding van KKR over een overnamebod van 58 euro per aandeel. De overnameprijs van het moederbedrijf van Batavus en Sparta biedt een premie van 26 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. Het bod wordt unaniem gesteund door het bestuur van Accell.
Philips sloot 2021 af met een winst uit voortgezette activiteiten van 612 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 999 miljoen euro. De problemen met de slaapapneuapparaten zadelden het bedrijf op met een kostenpost van 719 miljoen euro, los nog van eventuele juridische kosten. In het slotkwartaal van het jaar was sprake van een 10 procent lagere omzet. Philips waarschuwde eerder al veel last te hebben van tekorten van elektronische componenten en krapte in de vrachtcapaciteit.
Zware verliesbeurt
De AEX-index lijkt licht lager te beginnen aan de laatste volle week van januari. Ook de andere Europese beurzen zullen in het rood openen na de zware verliesbeurt op vrijdag. In de Aziatische regio ging de aandelenmarkten maandag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds dik 1 procent door koersverliezen bij de Chinese techbedrijven.
Olie- en gasconcern Shell weet eveneens de aandacht op zich gericht. Topman Ben van Beurden zei in een interview met de Franse krant Le Figaro investeringsmogelijkheden ter waarde van 4 miljard euro te bekijken in Frankrijk.
Onderliggende groei
Ook Unilever blijft in de belangstelling staan. Steeds meer aandeelhouders hebben kritiek op de prestaties van het levensmiddelenconcern. Dit keer verklaarde pensioenuitvoerder APG te wachten op "een verbetering van de onderliggende groei van het bedrijf". Zakenkrant The Wall Street Journal meldde daarnaast dat het investeringsfonds Trian Fund van de activistische belegger Nelson Peltz een belang heeft verworven in Unilever.
De euro was 1,1318 dollar waard, tegenover 1,1342 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 85,58 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
7 uur geleden