Overname iRobot door Amazon onzeker door mededingingsproblemen
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van de fabrikant van robotstofzuigers iRobot door Amazon gaat mogelijk niet door tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen, waarschuwt de Europese Commissie.
Volgens de Europese concurrentiewaakhond is de deal mogelijk schadelijk voor de markt van de productie en verkoop van robotstofzuigers. Ook is Brussel bezorgd over de macht die het enorme webwinkelconcern krijgt op onlinemarktplaatsen. Daardoor worden rivalen mogelijk buitenspel gezet. Welke maatregelen de bedrijven precies moeten nemen om de deal door te laten gaan is niet bekendgemaakt.
Met de overname van iRobot, bekend van robotstofzuiger Roomba, is 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro) gemoeid. Begin juli werd al bekend dat de Europese Commissie een diepgaand onderzoek was begonnen naar de overname. Amazon kondigde de overname in augustus vorig jaar aan. Het bedrijf wil met de producten van iRobot zijn aanbod van 'slimme' elektronica uitbreiden.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
5 uur geleden