Overname iRobot door Amazon onzeker door mededingingsproblemen
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van de fabrikant van robotstofzuigers iRobot door Amazon gaat mogelijk niet door tenzij de bedrijven een aantal mededingingsproblemen oplossen, waarschuwt de Europese Commissie.
Volgens de Europese concurrentiewaakhond is de deal mogelijk schadelijk voor de markt van de productie en verkoop van robotstofzuigers. Ook is Brussel bezorgd over de macht die het enorme webwinkelconcern krijgt op onlinemarktplaatsen. Daardoor worden rivalen mogelijk buitenspel gezet. Welke maatregelen de bedrijven precies moeten nemen om de deal door te laten gaan is niet bekendgemaakt.
Met de overname van iRobot, bekend van robotstofzuiger Roomba, is 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro) gemoeid. Begin juli werd al bekend dat de Europese Commissie een diepgaand onderzoek was begonnen naar de overname. Amazon kondigde de overname in augustus vorig jaar aan. Het bedrijf wil met de producten van iRobot zijn aanbod van 'slimme' elektronica uitbreiden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
13 uur geleden