Overname Eurocept door Mediq ten onrechte verboden
ROTTERDAM (ANP) - De concurrentiewaakhond heeft in 2021 ten onrechte een streep gezet door de overname van medisch leverancier Eurocept Homecare door branchegenoot Mediq. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vond dat de overname slecht was voor de mededinging, maar dat is niet goed onderbouwd, heeft de rechtbank in Rotterdam vrijdag bepaald.
Eurocept en Mediq leveren allebei medische hulpmiddelen, zoals elektronische infuuspompen voor thuisgebruik. Daarmee kunnen patiënten eenvoudig de juiste hoeveelheid medicijnen of voedsel toegediend krijgen. Volgens de ACM zouden Eurocept en Mediq samen 80 tot 90 procent van de markt voor infuuspompen thuis in handen krijgen. Andere bedrijven zouden dat gat niet snel kunnen dichten, en verzekeraars zouden te weinig tegenwicht kunnen bieden. Daarom werd de fusie afgekeurd.
Eurocept en Mediq stapten naar de rechter om dat aan te vechten. De manier waarop de ACM de markt had omschreven, was volgens de bedrijven "onjuist, onzorgvuldig en onvoldoende gemotiveerd". Ze vinden dat ook andere apparaten moeten worden meegenomen in de berekening, en dan zouden ze samen minder dan 35 procent van de markt in handen hebben. De rechter is het daarmee eens.
Deur weer op een kier
De ACM laat weten teleurgesteld te zijn. "Wij hebben onderzoek gedaan en naar de markt gekeken, en geconcludeerd dat de markt heel beperkt is. De rechter oordeelt anders." De toezichthouder weet nog niet of hij in hoger beroep gaat.
De uitspraak betekent niet dat de overname kan doorgaan, maar alleen dat de ACM opnieuw moet kijken naar de plannen. "De vergunning voor de fusie is niet verleend. Daartegen hebben de bedrijven bezwaar ingediend. Dat bezwaar is afgewezen en daarvoor zijn ze bij de rechter geweest. Die heeft nu geoordeeld dat het niet terecht is dat het bezwaar werd afgewezen. De ACM moet opnieuw over het bezwaar beslissen, de afwijzing is vernietigd. Wat nog wel bestaat is de beslissing om geen vergunning te verlenen. Dus op dit moment is er geen toestemming voor een fusie, maar de deur staat weer op een kier", legt de rechtbank in Rotterdam uit.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
5 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
8 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
8 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 dag geleden