Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overname Credit Suisse zorgt voor onduidelijkheid in sport

Overname Credit Suisse zorgt voor onduidelijkheid in sport

ZÜRICH (ANP/AFP) - Verscheidene sporters, sportbonden en sportevenementen verkeren in onzekerheid na de overname van Credit Suisse door rivaal UBS. Zo is Credit Suisse al sinds 1993 hoofdsponsor van de Zwitserse voetbalbond. En ook een Zwitserse stichting die talentvolle jonge sporters in kleine sporten ondersteunt kon op geld van de bank rekenen. Het valt nog te bezien of UBS al die sponsordeals in stand houdt.

Want ook de bank waar oud-ING-topman Ralph Hamers het voor het zeggen heeft, heeft een eigen sponsorstrategie. UBS heeft zijn naam bijvoorbeeld verbonden aan Formule 1, atletiek en ijshockey.

Voorlopig zal Credit Suisse sponsor blijven van golftoernooien en paardensportevenementen, maar ook de hoogste Zwitserse voetbalklasse en golfer Sergio Garcia, zegt een woordvoerder van de bank. Ook de Zwitserse voetbalploeg heeft rond de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Belarus nog gewoon de naam van de bank op zijn trainingsoutfits staan. "We hebben goede gesprekken gehad met onze contactpersonen bij Credit Suisse en die hebben ons verzekerd dat bestaande contracten zullen worden geëerbiedigd."

Ook de Zwitserse poging om het EK voetbal voor vrouwen in 2025 binnen te halen heeft Credit Suisse als sponsor. Begin volgende maand wordt een beslissing genomen over wie dat toernooi mag organiseren. De grootste naam die aan Credit Suisse verbonden is, is evenwel oud-tennisser Roger Federer. Ook na diens actieve loopbaan bleef hij 'merkambassadeur' van de bank.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

4 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

4 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

6 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

6 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

8 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

9 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

9 uur geleden