Overname Credit Suisse zorgt voor onduidelijkheid in sport
ZÜRICH (ANP/AFP) - Verscheidene sporters, sportbonden en sportevenementen verkeren in onzekerheid na de overname van Credit Suisse door rivaal UBS. Zo is Credit Suisse al sinds 1993 hoofdsponsor van de Zwitserse voetbalbond. En ook een Zwitserse stichting die talentvolle jonge sporters in kleine sporten ondersteunt kon op geld van de bank rekenen. Het valt nog te bezien of UBS al die sponsordeals in stand houdt.
Want ook de bank waar oud-ING-topman Ralph Hamers het voor het zeggen heeft, heeft een eigen sponsorstrategie. UBS heeft zijn naam bijvoorbeeld verbonden aan Formule 1, atletiek en ijshockey.
Voorlopig zal Credit Suisse sponsor blijven van golftoernooien en paardensportevenementen, maar ook de hoogste Zwitserse voetbalklasse en golfer Sergio Garcia, zegt een woordvoerder van de bank. Ook de Zwitserse voetbalploeg heeft rond de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Belarus nog gewoon de naam van de bank op zijn trainingsoutfits staan. "We hebben goede gesprekken gehad met onze contactpersonen bij Credit Suisse en die hebben ons verzekerd dat bestaande contracten zullen worden geëerbiedigd."
Ook de Zwitserse poging om het EK voetbal voor vrouwen in 2025 binnen te halen heeft Credit Suisse als sponsor. Begin volgende maand wordt een beslissing genomen over wie dat toernooi mag organiseren. De grootste naam die aan Credit Suisse verbonden is, is evenwel oud-tennisser Roger Federer. Ook na diens actieve loopbaan bleef hij 'merkambassadeur' van de bank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
34 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
4 uur geleden