Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overnachten in Beekse Bergen en Efteling mag weer

Overnachten in Beekse Bergen en Efteling mag weer

HILVARENBEEK (ANP) - Vakantiepark Beekse Bergen en het Safari Resort in Hilvarenbeek openen weer de deuren voor bezoekers die er willen overnachten. Dat is afgestemd met de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant, die het verbod op recreatief nachtverblijf deze week uit de noodverordening schrapte.

Ook de camping van het park mag weer gasten verwelkom die beschikken over een camper of caravan met eigen sanitaire voorzieningen. Het Safaripark zelf blijft nog gesloten, dat geldt ook voor Speelland Beekse Bergen. Op het vakantiepark dienen bezoekers uiteraard 1,5 meter afstand van elkaar te houden, gelijk aan een chimpansee met gestrekte armen, wat in Beekse Bergen een 'chimpansee-afstand' wordt genoemd.

Donderdag maakte ook de Efteling bekend om weer voorzichtig te openen, te beginnen met Vakantiepark Efteling Bosrijk. Ook het Efteling Golfpark gaat weer open voor een gering aantal jeugdleden onder de 18 jaar.

Meer uit Binnenland

PBL ziet stikstofpakket als 'belangrijke stap' naar natuurherstel

DEN HAAG (ANP) - Met de stikstofmaatregelen kan het kabinet een "belangrijke stap" naar natuurherstel zetten, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Toch blijft stikstof meespelen bij het verlenen van vergunningen. Natuurplannen die losstaan van stikstof zijn ook nodig.

3 minuten geleden
PBL: verdienmodel voor boer bij natuurgebied niet altijd haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "economisch niet realistisch" dat het altijd haalbaar blijft om dicht bij natuurgebieden landbouw te bedrijven. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van de stikstofplannen van het kabinet. Mogelijk moet dicht bij de beschermde gebieden worden gezocht naar andere manieren om het land te gebruiken, bijvoorbeeld recreatie of waterberging.

3 minuten geleden
PBL: Gedwongen krimp veestapel vooralsnog nodig voor stikstofdoel

DEN HAAG (ANP) - Een gedwongen krimp van de veestapel is vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen. Zonder deze ingreep is het kabinetsdoel van 42 procent minder ammoniakuitstoot in de landbouw nu nog buiten bereik, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na een analyse van de plannen om uit de stikstofcrisis te komen. Het zou gaan om een krimp van 5 tot 10 procent in het aantal rechten om dieren te houden.

8 minuten geleden
Politie stelt aantal aanhoudingen Overasselt bij, toch 34 mensen

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag het aantal aanhoudingen in verband met de schietpartij in Overasselt naar beneden bijgesteld. Er zijn 34 mensen aangehouden in plaats van 35. Het is nog niet duidelijk of zij allemaal worden voorgeleid. Dat beslist het Openbaar Ministerie vrijdag, meldt de politie.

2 uur geleden
Opnieuw wapens aangetroffen na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag wederom wapens aangetroffen in het onderzoek naar de gebeurtenissen in Overasselt. Die worden meegenomen in het lopende onderzoek naar de schietpartij in de Gelderse plaats, meldt de politie. Een politiewoordvoerster wil niet zeggen waar de wapens gevonden zijn.

2 uur geleden
Vrijdagochtend code geel in het westen om windstoten

DE BILT (ANP) - In het westen van Nederland is vrijdagochtend code geel van kracht omdat daar sprake kan zijn van zware windstoten, meldt het KNMI. De waarschuwing gaat om 08.00 uur in en eindigt aan het begin van de middag.

3 uur geleden
Permanent sluiten van huis Overasselt mag niet, zegt burgemeester

HEUMEN (ANP) - Het is juridisch niet mogelijk om het beschoten huis in Overasselt voorgoed te sluiten zodat de bewoners worden gedwongen het dorp te verlaten. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt in ligt, zegt dat hij die bevoegdheid niet heeft. "Ik snap de wens van mensen die een permanente oplossing willen, maar die kan ik niet faciliteren. Ik zeg niet dat ik dat bevredigend vind. Je moet voor het maximale willen gaan, en dat is nu een sluiting van een jaar", voegde Minses eraan toe.

3 uur geleden