Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overnachten in Beekse Bergen en Efteling mag weer

Overnachten in Beekse Bergen en Efteling mag weer

HILVARENBEEK (ANP) - Vakantiepark Beekse Bergen en het Safari Resort in Hilvarenbeek openen weer de deuren voor bezoekers die er willen overnachten. Dat is afgestemd met de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant, die het verbod op recreatief nachtverblijf deze week uit de noodverordening schrapte.

Ook de camping van het park mag weer gasten verwelkom die beschikken over een camper of caravan met eigen sanitaire voorzieningen. Het Safaripark zelf blijft nog gesloten, dat geldt ook voor Speelland Beekse Bergen. Op het vakantiepark dienen bezoekers uiteraard 1,5 meter afstand van elkaar te houden, gelijk aan een chimpansee met gestrekte armen, wat in Beekse Bergen een 'chimpansee-afstand' wordt genoemd.

Donderdag maakte ook de Efteling bekend om weer voorzichtig te openen, te beginnen met Vakantiepark Efteling Bosrijk. Ook het Efteling Golfpark gaat weer open voor een gering aantal jeugdleden onder de 18 jaar.

Meer uit Binnenland

Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

6 minuten geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

9 minuten geleden
Groep stelt minister aansprakelijk zaak lek bevolkingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.

11 minuten geleden
Merwedebrug eind september dagen dicht voor nieuw asfalt

UTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.

12 minuten geleden
Nog een verdachte (23) aangehouden om geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie meldt nog een verdachte te hebben aangehouden in het onderzoek naar het geweld in Overasselt begin september. Het gaat om een 23-jarige Nederlander die op 9 september is aangehouden in België. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en zit vast.

16 minuten geleden
Opnieuw verdachte veroordeeld voor Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Bijna een jaar na de rellen op het Malieveld in Den Haag is opnieuw een verdachte veroordeeld. De rechtbank in Den Haag legde een 25-jarige man tien maanden cel op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man, die ten tijde van de rellen dakloos was, is schuldig bevonden aan openlijk geweld in vereniging. Volgens de rechtbank is hij verantwoordelijk voor het groepsgeweld als geheel.

22 minuten geleden
Hulpverleners in rampgebied MH17 krijgen alsnog onderscheiding

DEN HAAG (ANP) - Hulpverleners die na de ramp met vlucht MH17 actief zijn geweest in Oekraïne krijgen alsnog een herinneringsmedaille. Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft daartoe besloten nadat daar in de Tweede Kamer om was gevraagd, schrijft ze vrijdag in een Kamerbrief.

39 minuten geleden