Overmars: verlengen met Onana kan tot mogelijkheden behoren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat snel om de tafel zitten met de zaakwaarnemer van André Onana, de doelman die vorige week voor 12 maanden werd geschorst omdat er tijdens een controle het verboden middel furosemide in zijn urine werd aangetroffen. Dat bevestigde directeur voetbalzaken Marc Overmars vlak voor het bekerduel met PSV.
Het contract van Onana loopt in de zomer van 2022 af. Ajax wil graag voorkomen dat hij dan transfervrij vertrekt. "Het is natuurlijk dramatisch voor hem maar ook voor ons", zei Overmars bij ESPN. "Wat dit voor zijn toekomst betekent? Dat is een goede vraag. We gaan het daar een dezer dagen met zijn mensen over hebben. Het kan twee kanten op. Hij kan verlengen en blijven of hij blijft niet. De komende weken zullen we kijken hoe het ervoor staat. Maar verlengen kan zeker tot de mogelijkheden behoren."
Ajax gaat ook in beroep tegen de schorsing voor Onana. De club stapt binnen 3 weken naar het CAS. Overmars wist al sinds november dat Onana het risico van een schorsing liep. Hij heeft niet overwogen om afgelopen maand nog een doelman aan te trekken. "Wij hebben genoeg vertrouwen in Maarten Stekelenburg. Komende zomer zie ik het wel weer."
Overmars verwacht dat Quincy Promes de komende weken alsnog naar Spartak Moskou vertrekt. Hij speelde al in op het vertrek van de aanvaller door Oussama Idrissi van Sevilla te huren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
43 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
3 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
6 uur geleden