Overmars: verlengen met Onana kan tot mogelijkheden behoren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat snel om de tafel zitten met de zaakwaarnemer van André Onana, de doelman die vorige week voor 12 maanden werd geschorst omdat er tijdens een controle het verboden middel furosemide in zijn urine werd aangetroffen. Dat bevestigde directeur voetbalzaken Marc Overmars vlak voor het bekerduel met PSV.
Het contract van Onana loopt in de zomer van 2022 af. Ajax wil graag voorkomen dat hij dan transfervrij vertrekt. "Het is natuurlijk dramatisch voor hem maar ook voor ons", zei Overmars bij ESPN. "Wat dit voor zijn toekomst betekent? Dat is een goede vraag. We gaan het daar een dezer dagen met zijn mensen over hebben. Het kan twee kanten op. Hij kan verlengen en blijven of hij blijft niet. De komende weken zullen we kijken hoe het ervoor staat. Maar verlengen kan zeker tot de mogelijkheden behoren."
Ajax gaat ook in beroep tegen de schorsing voor Onana. De club stapt binnen 3 weken naar het CAS. Overmars wist al sinds november dat Onana het risico van een schorsing liep. Hij heeft niet overwogen om afgelopen maand nog een doelman aan te trekken. "Wij hebben genoeg vertrouwen in Maarten Stekelenburg. Komende zomer zie ik het wel weer."
Overmars verwacht dat Quincy Promes de komende weken alsnog naar Spartak Moskou vertrekt. Hij speelde al in op het vertrek van de aanvaller door Oussama Idrissi van Sevilla te huren.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
5 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
9 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
10 uur geleden