Overmars stelt trainer Van Bommel voor twee jaar aan bij Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - Mark van Bommel heeft een contract voor twee jaar getekend als hoofdtrainer van de Belgische club Royal Antwerp FC. De 45-jarige Limburger begint bij de ambitieuze nummer 4 van België aan zijn derde klus als hoofdcoach in het betaalde voetbal. Van Bommel, die eerder bij PSV en VfL Wolfsburg werkte, volgt de maandag weggestuurde Deen Brian Priske op.
Andries Ulderink en John Stegeman worden zijn assistenten. Ulderink (52) stopte onlangs als assistent-trainer bij FC Twente, Stegeman (45) werd vorig jaar ontslagen bij PEC Zwolle en werkte daarna nog in het Midden-Oosten. Het Nederlandse trio wordt op 20 juni gepresenteerd bij de start van de voorbereiding.
"Het gevoel was vanaf de eerste gesprekken goed", zegt Van Bommel op de sociale media van de club. "Bij de familie Gheysens (de eigenaar) en bij Marc Overmars. Ook de ambitie en de traditie van deze club spreken me aan. Dat geldt ook voor de sfeer in het stadion. Als speler zou het voor mij fantastisch geweest zijn om hier te voetballen."
Spel naar voren
De manier van spelen staat hem al duidelijk voor ogen. Van Bommel: "Ik probeer als trainer te spelen zoals ik dat zelf als voetballer deed. Agressief, snel naar voren, veel goals maken. En natuurlijk proberen er zo weinig mogelijk tegen te krijgen. Zo heeft natuurlijk iedere trainer zijn verhaal, waar het om gaat is dat we het straks op het veld laten zien. Maar ik ben er trots op dat ik hier ben. Samen met de fans willen we er iets moois van gaan maken."
De trainerswissel is de eerste grote beslissing van Marc Overmars bij Antwerp. Overmars werd eind maart aangesteld als technisch directeur, slechts zes weken nadat hij was vertrokken bij Ajax als gevolg van een affaire rond grensoverschrijdend gedrag.
Eigenaar Paul Gheysens heeft de afgelopen jaren al 70 miljoen euro in Antwerp gestopt. De Belg met een geschat vermogen van bijna 1 miljard euro wil zijn club met hulp van Overmars naar de eerste landstitel sinds 1957 leiden.
Van Bommel, 79-voudig international van Oranje, deed na zijn actieve voetbalcarrière als trainer ervaring op in de jeugd van PSV en als assistent van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij de nationale ploegen van Saudi-Arabië en Australië. Van Bommel, oud-speler van Fortuna Sittard, PSV, FC Barcelona, Bayern München en AC Milan, werd in 2018 aangesteld als hoofdtrainer van de Eindhovense hoofdmacht. PSV eindigde in zijn eerste seizoen als tweede in de Eredivisie, kort achter Ajax. In december 2019 werd Van Bommel ontslagen. Vorig jaar duurde zijn dienstverband bij de Duitse club Wolfsburg amper een half jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
14 uur geleden