Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overmars stelt trainer Van Bommel voor twee jaar aan bij Antwerp

Overmars stelt trainer Van Bommel voor twee jaar aan bij Antwerp

ANTWERPEN (ANP) - Mark van Bommel heeft een contract voor twee jaar getekend als hoofdtrainer van de Belgische club Royal Antwerp FC. De 45-jarige Limburger begint bij de ambitieuze nummer 4 van België aan zijn derde klus als hoofdcoach in het betaalde voetbal. Van Bommel, die eerder bij PSV en VfL Wolfsburg werkte, volgt de maandag weggestuurde Deen Brian Priske op.

Andries Ulderink en John Stegeman worden zijn assistenten. Ulderink (52) stopte onlangs als assistent-trainer bij FC Twente, Stegeman (45) werd vorig jaar ontslagen bij PEC Zwolle en werkte daarna nog in het Midden-Oosten. Het Nederlandse trio wordt op 20 juni gepresenteerd bij de start van de voorbereiding.

"Het gevoel was vanaf de eerste gesprekken goed", zegt Van Bommel op de sociale media van de club. "Bij de familie Gheysens (de eigenaar) en bij Marc Overmars. Ook de ambitie en de traditie van deze club spreken me aan. Dat geldt ook voor de sfeer in het stadion. Als speler zou het voor mij fantastisch geweest zijn om hier te voetballen."

Spel naar voren

De manier van spelen staat hem al duidelijk voor ogen. Van Bommel: "Ik probeer als trainer te spelen zoals ik dat zelf als voetballer deed. Agressief, snel naar voren, veel goals maken. En natuurlijk proberen er zo weinig mogelijk tegen te krijgen. Zo heeft natuurlijk iedere trainer zijn verhaal, waar het om gaat is dat we het straks op het veld laten zien. Maar ik ben er trots op dat ik hier ben. Samen met de fans willen we er iets moois van gaan maken."

De trainerswissel is de eerste grote beslissing van Marc Overmars bij Antwerp. Overmars werd eind maart aangesteld als technisch directeur, slechts zes weken nadat hij was vertrokken bij Ajax als gevolg van een affaire rond grensoverschrijdend gedrag.

Eigenaar Paul Gheysens heeft de afgelopen jaren al 70 miljoen euro in Antwerp gestopt. De Belg met een geschat vermogen van bijna 1 miljard euro wil zijn club met hulp van Overmars naar de eerste landstitel sinds 1957 leiden.

Van Bommel, 79-voudig international van Oranje, deed na zijn actieve voetbalcarrière als trainer ervaring op in de jeugd van PSV en als assistent van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij de nationale ploegen van Saudi-Arabië en Australië. Van Bommel, oud-speler van Fortuna Sittard, PSV, FC Barcelona, Bayern München en AC Milan, werd in 2018 aangesteld als hoofdtrainer van de Eindhovense hoofdmacht. PSV eindigde in zijn eerste seizoen als tweede in de Eredivisie, kort achter Ajax. In december 2019 werd Van Bommel ontslagen. Vorig jaar duurde zijn dienstverband bij de Duitse club Wolfsburg amper een half jaar.

Meer uit Voetbal

Topper tegen RB Leipzig komt waarschijnlijk te vroeg voor De Ligt

MÜNCHEN (ANP) - De topper in de Duitse voetbalcompetitie tussen Bayern München en RB Leipzig komt zeer waarschijnlijk te vroeg voor Matthijs de Ligt. De centrale verdediger van Bayern liep vorig weekend een knieblessure op.

25 minuten geleden
FC Twente boekt nettowinst van 5 miljoen euro

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een nettowinst van 5 miljoen euro geboekt over vorig seizoen. Dat meldt de club uit Enschede vrijdag. Aankomende week zal Twente de jaarcijfers naar buiten brengen.

1 uur geleden
Mourinho geraakt door slechtste start in trainersloopbaan

ROME (ANP) - Trainer José Mourinho is naar eigen zeggen nooit eerder zo slecht gestart aan een voetbalseizoen. De 60-jarige Portugees staat met AS Roma na zes duels op de zestiende plek in de Serie A, met slechts 5 punten.

4 uur geleden
Trainer Sampaoli na klein half jaar ontslagen bij Flamengo

RIO DE JANEIRO (ANP) - Jorge Sampaoli is al na een klein half jaar ontslagen als trainer van de Braziliaanse topclub Flamengo. De 63-jarige Argentijn trad in april in dienst bij de club uit Rio de Janeiro.

4 uur geleden
AS Roma dieper in problemen na ruime nederlaag bij Genoa

GENUA (ANP) - José Mourinho is met AS Roma slecht aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De trainer uit Portugal kon niet voorkomen dat zijn ploeg ruim onderuitging in het uitduel met Genoa (4-1).

13 uur geleden
Geen winnaar in Belgische topper tussen Brugge en Genk

BRUGGE (ANP) - Club Brugge is in eigen huis niet verder gekomen dan 1-1 tegen KRC Genk. De ploeg van trainer Ronny Deila kwam door het gelijkspel samen met Anderlecht op de derde plaats met 15 punten, 3 minder dan koploper KAA Gent. Genk staat zesde.

13 uur geleden
Trainer Jansen ziet AZ in eerste helft veel te veel kansen missen

ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen baalde van het gelijkspel van zijn AZ tegen Heracles Almelo (1-1). "We waren te slordig in de afwerking en onze laatste pass was ook vaak niet goed", analyseerde hij.

13 uur geleden