Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overmars jaar geschorst voor grensoverschrijdend gedrag

Overmars jaar geschorst voor grensoverschrijdend gedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Instituut Sportrechtspraak heeft voormalig technisch directeur van Ajax Marc Overmars voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Het rechtsorgaan acht bewezen dat Overmars zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag, blijkt uit de uitspraak van het ISR.

De schorsing betekent dat Overmars een jaar lang geen functies mag uitoefenen bij de KNVB of organisaties die aan de voetbalbond zijn verbonden. De proeftijd is twee jaar.

Overmars vertrok in februari van vorig jaar bij Ajax na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Zo zou de voormalig technisch directeur van Ajax ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.

Melding

Na zijn vertrek bij Ajax trad Overmars al snel in dienst bij de Belgische club Royal Antwerp FC, waar hij nu de technische leiding heeft. In die zin heeft de uitspraak geen direct gevolgen voor Overmars.

Ajax deed in februari 2020 een melding bij het ISR over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international, die in zijn carrière voetbalde voor onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona. Op 4 juli 2023 volgde een aangifte van de aanklager met het verwijt dat Overmars "naar meerdere personeelsleden seksueel getinte berichten, foto's en video's heeft gestuurd en verder is binnengedrongen in het privéleven van sporters dan noodzakelijk voor het gestelde doel."

Uitspraak

De tuchtcommissie van het ISR publiceerde donderdag de uitspraak en acht een klacht bewezen. De meldster van die aanklacht had ruim 300 pagina's aan berichtenverkeer via WhatsApp over een periode van ruim 3,5 jaar aangeleverd, die door een deskundige zijn bestudeerd. "Veruit het grootste deel van die berichten is seksueel getint en bevat eenzijdig zeer expliciet materiaal", concludeerde de tuchtcommissie. De andere aantijgingen zijn niet voldoende aannemelijk geworden."

Bij het bepalen van de straf heeft het instituut meegenomen dat de zaak veel publiciteit heeft gekregen en dat Overmars daardoor is beschadigd. "Anderzijds neemt de tuchtcommissie in aanmerking dat Overmars, zoals hij zelf ook heeft verklaard, zich gedurende langere tijd schuldig heeft gemaakt aan dit grensoverschrijdende gedrag en hij daarmee meerdere keren in strijd heeft gehandeld met het reglement Seksuele Intimidatie", stelt het ISR.

Overmars heeft de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de uitspraak.

Meer uit Voetbal

Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

9 minuten geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

2 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

6 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

11 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

15 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

15 uur geleden