Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overmars jaar geschorst voor grensoverschrijdend gedrag

Overmars jaar geschorst voor grensoverschrijdend gedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Instituut Sportrechtspraak heeft voormalig technisch directeur van Ajax Marc Overmars voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Het rechtsorgaan acht bewezen dat Overmars zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag, blijkt uit de uitspraak van het ISR.

De schorsing betekent dat Overmars een jaar lang geen functies mag uitoefenen bij de KNVB of organisaties die aan de voetbalbond zijn verbonden. De proeftijd is twee jaar.

Overmars vertrok in februari van vorig jaar bij Ajax na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Zo zou de voormalig technisch directeur van Ajax ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.

Melding

Na zijn vertrek bij Ajax trad Overmars al snel in dienst bij de Belgische club Royal Antwerp FC, waar hij nu de technische leiding heeft. In die zin heeft de uitspraak geen direct gevolgen voor Overmars.

Ajax deed in februari 2020 een melding bij het ISR over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international, die in zijn carrière voetbalde voor onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona. Op 4 juli 2023 volgde een aangifte van de aanklager met het verwijt dat Overmars "naar meerdere personeelsleden seksueel getinte berichten, foto's en video's heeft gestuurd en verder is binnengedrongen in het privéleven van sporters dan noodzakelijk voor het gestelde doel."

Uitspraak

De tuchtcommissie van het ISR publiceerde donderdag de uitspraak en acht een klacht bewezen. De meldster van die aanklacht had ruim 300 pagina's aan berichtenverkeer via WhatsApp over een periode van ruim 3,5 jaar aangeleverd, die door een deskundige zijn bestudeerd. "Veruit het grootste deel van die berichten is seksueel getint en bevat eenzijdig zeer expliciet materiaal", concludeerde de tuchtcommissie. De andere aantijgingen zijn niet voldoende aannemelijk geworden."

Bij het bepalen van de straf heeft het instituut meegenomen dat de zaak veel publiciteit heeft gekregen en dat Overmars daardoor is beschadigd. "Anderzijds neemt de tuchtcommissie in aanmerking dat Overmars, zoals hij zelf ook heeft verklaard, zich gedurende langere tijd schuldig heeft gemaakt aan dit grensoverschrijdende gedrag en hij daarmee meerdere keren in strijd heeft gehandeld met het reglement Seksuele Intimidatie", stelt het ISR.

Overmars heeft de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de uitspraak.

Meer uit Voetbal

Deense bond zet zich in voor tegenkandidaat bij FIFA-verkiezing

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense voetbalbond (DBU) heeft zich in navolging van andere landen uitgesproken tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. De DBU wil een tegenkandidaat helpen vinden voor de voorzittersverkiezing van volgend jaar.

13 minuten geleden
Trainer Van Bronckhorst wenst Geertruida alle succes bij PSV

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wenst Lutsharel Geertruida alle succes bij PSV. "Ik heb hem bij Feyenoord laten debuteren en later stappen zien zetten in zijn carrière", zei hij op een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen SC Cambuur. "Hij is een echte Feyenoorder. We zijn achterin voorzien, maar hebben wel contact met Lutsharel gehad. Maar hij is financieel onhaalbaar voor ons."

21 minuten geleden
Trainer Bosz: Geertruida brengt kwaliteit bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz is blij met de komst van Lutsharel Geertruida. "Hij is een goede speler en brengt ons kwaliteit", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Groningen.

1 uur geleden
Musiala na onwelwordingen niet in actie voor Bayern in Super Cup

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala komt zaterdag niet in actie namens Bayern München in de Duitse Super Cup tegen Borussia Dortmund. Dat gaf trainer Vincent Kompany een dag voor het duel aan. De 23-jarige middenvelder raakte dinsdag voor de tweede keer in vier dagen onwel tijdens een oefenduel.

3 uur geleden
Ajax verhuurt aanvaller Konadu aan Lommel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft aanvaller Don-Angelo Konadu verhuurd aan het Belgische Lommel. De huurperiode loopt tot de zomer van 2027. In de overeenkomst van de 20-jarige Nederlander is een optie tot koop opgenomen. Hij heeft nog een contract in Amsterdam tot medio 2028.

4 uur geleden
PSV huurt verdediger Geertruida van RB Leipzig

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de overgang van verdediger Lutsharel Geertruida afgerond. De landskampioen bereikte overeenstemming met RB Leipzig over een huurperiode van één seizoen. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

4 uur geleden
ManUnited-coach Carrick positief over voortgang De Ligt

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick van Manchester United is positief gestemd over de voortgang van Matthijs de Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.

5 uur geleden