Overmars jaar geschorst voor grensoverschrijdend gedrag
HILVERSUM (ANP) - Het Instituut Sportrechtspraak heeft voormalig technisch directeur van Ajax Marc Overmars voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Het rechtsorgaan acht bewezen dat Overmars zich schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag, blijkt uit de uitspraak van het ISR.
De schorsing betekent dat Overmars een jaar lang geen functies mag uitoefenen bij de KNVB of organisaties die aan de voetbalbond zijn verbonden. De proeftijd is twee jaar.
Overmars vertrok in februari van vorig jaar bij Ajax na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Zo zou de voormalig technisch directeur van Ajax ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.
Melding
Na zijn vertrek bij Ajax trad Overmars al snel in dienst bij de Belgische club Royal Antwerp FC, waar hij nu de technische leiding heeft. In die zin heeft de uitspraak geen direct gevolgen voor Overmars.
Ajax deed in februari 2020 een melding bij het ISR over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international, die in zijn carrière voetbalde voor onder meer Ajax, Arsenal en FC Barcelona. Op 4 juli 2023 volgde een aangifte van de aanklager met het verwijt dat Overmars "naar meerdere personeelsleden seksueel getinte berichten, foto's en video's heeft gestuurd en verder is binnengedrongen in het privéleven van sporters dan noodzakelijk voor het gestelde doel."
Uitspraak
De tuchtcommissie van het ISR publiceerde donderdag de uitspraak en acht een klacht bewezen. De meldster van die aanklacht had ruim 300 pagina's aan berichtenverkeer via WhatsApp over een periode van ruim 3,5 jaar aangeleverd, die door een deskundige zijn bestudeerd. "Veruit het grootste deel van die berichten is seksueel getint en bevat eenzijdig zeer expliciet materiaal", concludeerde de tuchtcommissie. De andere aantijgingen zijn niet voldoende aannemelijk geworden."
Bij het bepalen van de straf heeft het instituut meegenomen dat de zaak veel publiciteit heeft gekregen en dat Overmars daardoor is beschadigd. "Anderzijds neemt de tuchtcommissie in aanmerking dat Overmars, zoals hij zelf ook heeft verklaard, zich gedurende langere tijd schuldig heeft gemaakt aan dit grensoverschrijdende gedrag en hij daarmee meerdere keren in strijd heeft gehandeld met het reglement Seksuele Intimidatie", stelt het ISR.
Overmars heeft de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ heeft Mexx Meerdink terug voor de topwedstrijd bij Feyenoord van zaterdag. De Oranje-international werd zondag tijdens de rust van de gewonnen interland tegen Servië (2-1) gewisseld. Kees Smit ontbreekt wel als de koploper uit Alkmaar tegen de nummer 2 van de Eredivisie speelt.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax kan zaterdag tegen NEC geen beroep doen op Caio Henrique. De 29-jarige Braziliaan staat naar verwachting nog enkele weken aan de kant. Dat zei de Spaanse coach tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd van zaterdag tegen NEC.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zaterdag voor het thuisduel met AZ weer beschikken over Anis Hadj Moussa. De aanvaller liep vorige week bij een interland van Algerije tegen Zambia een lichte blessure op.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
5 uur geleden