Overmars gaat als technisch directeur bij Antwerp aan de slag
ANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars is de nieuwe technisch directeur van de Belgische voetbalclub Antwerp. De bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag opgestapte directeur voetbalzaken heeft overeenstemming bereikt over een meerjarig contract, zo maakt de huidige nummer 3 van België bekend.
De 48-jarige Overmars moest in februari bij Ajax vertrekken na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Hij zat 42 dagen zonder werk. Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) doet nog onderzoek naar het grensoverschrijdend gedrag van Overmars maar kan hem alleen voor activiteiten in Nederland schorsen. Antwerp keerde vijf jaar geleden terug op het hoogste niveau van België en heeft ambitieuze plannen voor de toekomst.
Overmars ging tijdens een persconferentie niet uitgebreid in op zijn vertrek bij Ajax. "Dat hoofdstuk wil ik snel achter me laten", zei hij. "Dat wil ik hier doen. Het was een heel spijtig vertrek, maar daar moet je doorheen. Je moet verder. Ik beloof dat wat bij Ajax is gebeurd, hier niet meer zal gebeuren."
Grote uitdaging
"Dit is een club van het volk, van de supporters. Dat vind ik mooi", zei Overmars. "De ambities zijn enorm. Ik vind gezamenlijk aan iets bouwen het mooiste wat er is. Daarom zijn we er eigenlijk heel snel uitgekomen. Ik zie hier een grote uitdaging. We moeten niet vergeten wat hier de afgelopen vijf jaar al is opgebouwd. Ik ben een teamspeler. Ik heb de mensen om me heen nodig om er gezamenlijk iets van te maken. Daar wil ik graag met iedereen goed aan beginnen."
Eigenaar Paul Gheysens heeft de afgelopen jaren al 70 miljoen euro in Antwerp gestopt. De Belg met een geschat vermogen van bijna 1 miljard euro wil zijn favoriete club naar de eerste landstitel sinds 1957 leiden.
Nieuwe kans
De leiding van Antwerp ziet in het grensoverschrijdende gedrag van Overmars bij Ajax geen belemmering om de oud-aanvaller naar België te halen. "We hebben goed geluisterd hoe alles in elkaar zat", zei algemeen directeur Sven Jaecques op een persconferentie. "Wij van onze kant hebben Marc overtuigd wie we zijn en wat onze waarden zijn. We zijn hier ook om mensen een nieuwe kans te geven. Met ons vrouwelijk personeel hebben we niet gesproken. Het gaat om al ons personeel."
Gheysens kijkt vooral naar de resultaten die Ajax onder de vertrokken directeur voetbalzaken heeft geboekt. Overmars werd in 2012 bij Ajax aangesteld als technische baas. Sindsdien maakte de club ruim 350 miljoen euro winst op de transfermarkt.
Antwerp was op zoek naar een nieuwe technische man, na het vertrek van Luciano D’Onofrio vorig jaar.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
6 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
10 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
14 uur geleden