Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overmars gaat als technisch directeur bij Antwerp aan de slag

Overmars gaat als technisch directeur bij Antwerp aan de slag

ANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars is de nieuwe technisch directeur van de Belgische voetbalclub Antwerp. De bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag opgestapte directeur voetbalzaken heeft overeenstemming bereikt over een meerjarig contract, zo maakt de huidige nummer 3 van België bekend.

De 48-jarige Overmars moest in februari bij Ajax vertrekken na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Hij zat 42 dagen zonder werk. Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) doet nog onderzoek naar het grensoverschrijdend gedrag van Overmars maar kan hem alleen voor activiteiten in Nederland schorsen. Antwerp keerde vijf jaar geleden terug op het hoogste niveau van België en heeft ambitieuze plannen voor de toekomst.

Overmars ging tijdens een persconferentie niet uitgebreid in op zijn vertrek bij Ajax. "Dat hoofdstuk wil ik snel achter me laten", zei hij. "Dat wil ik hier doen. Het was een heel spijtig vertrek, maar daar moet je doorheen. Je moet verder. Ik beloof dat wat bij Ajax is gebeurd, hier niet meer zal gebeuren."

Grote uitdaging

"Dit is een club van het volk, van de supporters. Dat vind ik mooi", zei Overmars. "De ambities zijn enorm. Ik vind gezamenlijk aan iets bouwen het mooiste wat er is. Daarom zijn we er eigenlijk heel snel uitgekomen. Ik zie hier een grote uitdaging. We moeten niet vergeten wat hier de afgelopen vijf jaar al is opgebouwd. Ik ben een teamspeler. Ik heb de mensen om me heen nodig om er gezamenlijk iets van te maken. Daar wil ik graag met iedereen goed aan beginnen."

Eigenaar Paul Gheysens heeft de afgelopen jaren al 70 miljoen euro in Antwerp gestopt. De Belg met een geschat vermogen van bijna 1 miljard euro wil zijn favoriete club naar de eerste landstitel sinds 1957 leiden.

Nieuwe kans

De leiding van Antwerp ziet in het grensoverschrijdende gedrag van Overmars bij Ajax geen belemmering om de oud-aanvaller naar België te halen. "We hebben goed geluisterd hoe alles in elkaar zat", zei algemeen directeur Sven Jaecques op een persconferentie. "Wij van onze kant hebben Marc overtuigd wie we zijn en wat onze waarden zijn. We zijn hier ook om mensen een nieuwe kans te geven. Met ons vrouwelijk personeel hebben we niet gesproken. Het gaat om al ons personeel."

Gheysens kijkt vooral naar de resultaten die Ajax onder de vertrokken directeur voetbalzaken heeft geboekt. Overmars werd in 2012 bij Ajax aangesteld als technische baas. Sindsdien maakte de club ruim 350 miljoen euro winst op de transfermarkt.

Antwerp was op zoek naar een nieuwe technische man, na het vertrek van Luciano D’Onofrio vorig jaar.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

1 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

5 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

13 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

14 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

14 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

15 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

15 uur geleden