Overmars: financieel niet verantwoord om Bergwijn te halen
AMSTERDAM (ANP) - Marc Overmars, directeur voetbalzaken van Ajax, zegt een dag na het verstrijken van de transferdeadline dat het voor zijn club financieel niet verantwoord was om aanvaller Steven Bergwijn over te nemen van Tottenham Hotspur. De Londense club hield continu vast een een hoge transfersom en wilde geen verlies lijden op de door Ajax begeerde aanvaller.
"Het is geen geheim dat we Bergwijn naar Ajax wilden halen, maar als directie vonden we het niet goed om nu het hele financiële pakket aan te halen in deze onzekere tijd", aldus Overmars tegen ESPN. In plaats van Bergwijn wil de technische staf de jeugd een kans geven. "Maar alleen als ze goed genoeg zijn", zegt Overmars.
De directeur voetbalzaken dacht voor Ajax een rustige transferperiode door te maken. Maar door de blessure van de afgelopen maand tijdelijk teruggekeerde spits Brian Brobbey wilde de club alsnog een extra aanvaller van naam binnenhalen. "Maar het is lastig als je in de laatste dagen van de transferperiode de band nog moet repareren. Normaal duw je dan door, door te investeren, zoals we vorig jaar deden met Sébastien Haller", zegt de directeur.
Ihattaren
Overmars hoopt dat Mohamed Ihattaren, die in Italië verpieterde, bij Ajax weer kan opbloeien onder trainer Erik Ten Hag. "Je praat over een kind van 19 jaar oud. Kinderen maken fouten maar je moet de schuld wel bij jezelf zoeken. Dat ziet hij zelf ook wel. We zullen er alles aan doen om daar een succes van te maken. Het kan een succes worden, maar het begint bij hemzelf. Erik is goed om hem weer op de rails te krijgen."
Oud-Ajacied Christian Eriksen, die de afgelopen tijd meetrainde bij Jong Ajax, is volgens Overmars geen optie geweest om bij Ajax terug te keren. "Er zijn al te veel mensen op zijn positie beschikbaar en we willen de ontwikkeling van talenten niet dwarsbomen door de aanwezigheid van Eriksen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
4 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
22 uur geleden