Overmars: financieel niet verantwoord om Bergwijn te halen
AMSTERDAM (ANP) - Marc Overmars, directeur voetbalzaken van Ajax, zegt een dag na het verstrijken van de transferdeadline dat het voor zijn club financieel niet verantwoord was om aanvaller Steven Bergwijn over te nemen van Tottenham Hotspur. De Londense club hield continu vast een een hoge transfersom en wilde geen verlies lijden op de door Ajax begeerde aanvaller.
"Het is geen geheim dat we Bergwijn naar Ajax wilden halen, maar als directie vonden we het niet goed om nu het hele financiële pakket aan te halen in deze onzekere tijd", aldus Overmars tegen ESPN. In plaats van Bergwijn wil de technische staf de jeugd een kans geven. "Maar alleen als ze goed genoeg zijn", zegt Overmars.
De directeur voetbalzaken dacht voor Ajax een rustige transferperiode door te maken. Maar door de blessure van de afgelopen maand tijdelijk teruggekeerde spits Brian Brobbey wilde de club alsnog een extra aanvaller van naam binnenhalen. "Maar het is lastig als je in de laatste dagen van de transferperiode de band nog moet repareren. Normaal duw je dan door, door te investeren, zoals we vorig jaar deden met Sébastien Haller", zegt de directeur.
Ihattaren
Overmars hoopt dat Mohamed Ihattaren, die in Italië verpieterde, bij Ajax weer kan opbloeien onder trainer Erik Ten Hag. "Je praat over een kind van 19 jaar oud. Kinderen maken fouten maar je moet de schuld wel bij jezelf zoeken. Dat ziet hij zelf ook wel. We zullen er alles aan doen om daar een succes van te maken. Het kan een succes worden, maar het begint bij hemzelf. Erik is goed om hem weer op de rails te krijgen."
Oud-Ajacied Christian Eriksen, die de afgelopen tijd meetrainde bij Jong Ajax, is volgens Overmars geen optie geweest om bij Ajax terug te keren. "Er zijn al te veel mensen op zijn positie beschikbaar en we willen de ontwikkeling van talenten niet dwarsbomen door de aanwezigheid van Eriksen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
18 uur geleden