Overlijdensbericht Chadwick Boseman meest gedeelde tweet 2020
LOS ANGELES (ANP) - Het overlijdensbericht van Black Panther-acteur Chadwick Boseman was het meest gedeelde Twitterbericht van 2020. Het bericht, verstuurd vanaf de account van Boseman, werd meer dan 2,1 miljoen keer gedeeld en 7,5 miljoen keer geliked. Dit aantal werd behaald binnen 24 uur nadat het bericht was geplaatst, meldt vakblad Variety maandag.
De berichten met de meeste likes dit jaar waren het bericht waarin oud-president Barack Obama de overleden sportheld Kobe Bryant herdacht, een verjaardagsbericht van Home Alone-ster Macaulay Culkin ("hey guys, willen jullie je oud voelen? Ik ben 40 - you're welcome") en de Tweet van de aanstaand vice-president Kamala Harris nadat Joe Biden was uitgeroepen tot de nieuw gekozen president van Amerika.
De persoon over wie in 2020 het meest werd bericht op Twitter, was de binnenkort aftredende Amerikaanse president Donald Trump. De rest van de top 5 bestaat uit nieuwgekozen Amerikaans president Joe Biden, George Floyd (de zwarte man die werd gedood door een witte agent), Kobe Bryant en Barack Obama. De meest besproken vrouw op Twitter was Kamala Harris.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
33 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
4 uur geleden